Adfox končí

Tak to vypadá že adfox (Centrum Holdings s.r.o.) k 31.12.2010 definitivně končí se se svým PPC programem. Místo něj bude nabízet jako strategický partner Google Adwords. Těžko říct co si pod tím představit. Faktem je, že společnost Centrum Holdings s.r.o. má takovou menší soukromou armádu prodejců, kteří by s prodejem Adwords neměli mít problém.

Adfox nikdy nepatřil mezi ty lepší. Jen hrstka lidí si dovolila tvrdit, že mu dají přednost před adsense. Po lednu tohoto roku za něj však spousta lidí byla více než ráda (důvodem byl zákon o DPH). A teď bude končit. Stávající uživatelé tak budou moci přejít k skliku, který má prý celkem slušně nastartováno (za poslední dva měsíce si na něj nikdo moc nestěžuje, takže to vypadá, že šlape v pohodě).

Co to může znamenat pro trh? Více peněz poteče do Adwords, takže by se dalo spekulovat možná i o nějakém tom zdražení za klik. Více webmástrů přejde na sklik, takže tam by se mohlo naopak zlevňovat i když při velikosti trhu to bude jen pomyslné zrnko písku na pláži. Kdo má kvalitní trafik, ten už stejně asi jede na affiliate, anebo má dlouhodobě vyprodaný prostor na smlouvu. Spekulace si spíše nechám na nějakou úvahu.

Takže fakta:

 • Do 31.12.2010 není potřeba dělat žádné úpravy na webu. Vše poběží jak má. Definitivní ukončení přijde emailem minimálně měsíc dopředu.
 • Od 1.11.2010 dojde ke zvýšení provize o 10%, od 1.12.2010 o dalších 10%. Vypadá to, že potřebují ještě vyprodat předplacenou reklamu, tak proč toho nevyužít.
 • Prodej reklam končí 24.9.2010
 • Reklamu Adwords začnou nabízet od 1.10.2010, včetně převodu kreditu.

Zůstává několik otázek

 • Bude možné využít přefakturování služby přes Centrum Holdings s.r.o., aby nebylo nutné platit DPH pro inzerenty?
 • Dočkáme se souboje o publishery reklamy mezi Adsense a Sklik?
 • Proč email od společnosti Centrum Holdings s.r.o. přišel hned 3x?

[poll id=”73″]


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

12 Replies to “Adfox končí”

 1. ad “Proč email od společnosti Centrum Holdings s.r.o. přišel hned 3x?”
  Asi jsi dostal i můj mail, mě totiž nic nepřišlo :)

 2. tak to ja bych si teda na sklik postezoval
  porovnani vydelku sklik versus adsense
  1:4 je to v branzi reklamz pro zeny
  nic moc skore pro sklik

 3. Ja jsem na tom s sklikem lip, prece jenom se to urcite zlepsi. Pro PPC system potrebujete furu publisheru i propagatoru – kde je jedno, tam prijde druhe.

 4. A co bude s tim parkingem? AdFox to u nás celkem podporoval…

 5. AdFox byl stejně nepoužitelnej. Sklik nese mnohem víc (ve všech oborech).
  Jinak taky mi od nich mail došel 3x – ale ne ten stejnej.
  Jednou mi přišla informace o spolupráci s googlem, pak mi přišel mail s odkazem na smazání z jejich maillistu a pak to info o konci :)

 6. Nevím ja vy pánové, ale i přes poměrně velkou relevantnost reklam od skliku, mám velmi nízké MP. Nevím jestli je to v barvách tvaru a nebo velikosti, ale v globálu se kliká méně. Ještě jen pro zajímavost, jaký používáte nejčastěji font a tvar u skliku? Já sans-serif 468x(250-tusim)

 7. Taky mi přišel 3x, o trochu více mě sere, že mě po dvou letech zabanovali a mych 4800kč za minulý měsíc se propadlo bůhví kam.

 8. Netbooost nie “bůhví kam” ale do toho zvýšenie provízie v posledných mesiacoch adfoxu…

 9. Je zajímavé, že jsem se o konci AdFoxu dozvěděl dříve z Twitteru a své RSS, než z oficiálního e-mailu, který mi přišel až včera :)

Comments are closed.