První český akreditovaný registrátor .COM a .NET domén je tu!

Český registrátor domén SubReg.czVčera oznámil se na webtrh.cz objevilo vlákno v němž majitel subreg.cz oznámil, že se stal prvním českým akreditovaným registrátorem .com a .net domén. Kromě nižší ceny, přináší i český registrátor možnost řešit spory o domény pomocí české jurisdikce, což bude určitě levnější. Na cestě jsou i vylepšení jako ochrana whois záznamu (privátní registrace), sync domain (synchronizace renew datumu), lock domain (zamknutí domény –  zákaz převodu, dokud nebude u registrátora odemknuta).

Po této zprávě padli ceny .net domén na 170 CZK pro koncové uživatele, 150 CZK partnery a 135 CZK pro TopPartnery (vše bez DPH). Navíc jak psal Jan Horák je zde možnost speciální nabídky pro majitele více jak 1000 .com/.net domén. U .com kvůli nákupní ceně a DPH u nás není moc prostoru k manévrování.

Takže velká gratulace pro Subreg.cz.

[poll id=”60″]


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

8 Replies to “První český akreditovaný registrátor .COM a .NET domén je tu!”

 1. Cena pre mňa na com domény ako top partnera len 8usd, čo je len o 50 centov drahšie ako godaddy. Mám v pláne využívať pravdepodobne net domény, chcem trochu skúsiť eng trh so stránkami. Thumbs up!!

 2. Gratulujem Gransymu k úspechu, myslím, že je to krok správnym smerom, aj keď priznávam, že svoje gTLD budem aj tak stále registrovať v zahraničí. Starého psa novým kúskom naučíš iba ťažko :-)

 3. Problem Subregu z meho pohledu je DPH. Pritom by stacilo si firmu zaregistrovat v jine jurisdikci a zakaznikum netouzicim po odpoctu DPH nabizet tuto variantu. Oni venuji spousty energie aby mohli nabizet nekdy az nesmyslne domeny ale obetovat jednen den na zalozeni dcerinne spolecnosti treba na Gibraltaru jsou lini.

 4. Na zalozeni spolecnosti napriklad v Gibraltaru nejsme lini. Nechceme to delat. Veskera nase aktivita by pak pozbyla smyslu. My jsme ceska firma a tvorime prostredi pro ceske klienty (alespon nyni se nezamerujeme do zahranici). Zasadni vyhodou kterou tu bohuzel vetsina lidi nechape, nebo nechce pochopit je prave UDRP v ceske jurisdikci. A ze do UDRP se muze dostat i obycejny clovek ktery si registruje svoji domenu pro nejaky blog ci shop neni vubec nerealne.

 5. Gratuluji i zde. Přikláním se, že pokud by byly ceny bez dph, okamžitě bych začal registrovat neurekom domén.

 6. Jste blbi, je to presne jak napsal Gransy.

  Pokud by byly v zahranici, tak uz nejsou zajimavi. Musi byt tady a musi byt taky DPH.

  A blbi lidi budou vzdycky taky…

 7. Pokud bude chtit Subreg do budoucna růst, stejně mu nezbyde nic jiného než jít do světa, a jít tam jako české sro je ekonomický nesmysl. Prostě založte druhý subreg někde mimo eu, ne na Gibraltaru, přeprodávejte mu ze Subregu domény z minimální marží a na výběr budou mít i klienti v ČR jestli si vyberou českou jurisdikci a k tomu jako bonus dph, nebo dají přednost cizímu právu bez dph…

Comments are closed.