Víte kdo nejvíc trápí googlebota? Jsou to Češi!

Víte jaké weby právě teď trápí google formou webspamu nejvíce? Jsou to weby v Thajštině, Rumunštině, Indonéštině, Perštině a Češtině a podle výzvy na blogu google se zdá, že google už tak trochu přerůstáme přes index a potřebuje pomoct. Přeci jen český trh není příliš velký a masivní manipulace s výsledky vyhledávání se na globální statistice prostě projeví. Otázkou je jestli se jedná skutečně o snahu zmanipulovat nějaký druhořadý vyhledávač jménem google. Přeci jen prosadit se na lokální jedničce seznamu to už chce opravdu masivní SEO spam, který je často až za hranicí #000000.

Tak nebo onak patříme mezi ty problémové a google očividně neví co s námi :)

[poll id=”30″]


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

8 komentářů u „Víte kdo nejvíc trápí googlebota? Jsou to Češi!“

  1. Překvapuje mě že jsem teprve druhý z 36 lidí, kdo toto rozhodnutí chválí. Poslední dobou mám občas pocit, když potřebuji najít nějaké informace, že na internetu kromě wikipedie a pár velkých eshopů už snad není nic jiného než MFA :-(

  2. Jestli to bude jako u Seznamu, tak to potěš koště. U Seznamu stále nevím, jestli už ten algoritmus vyladili nebo ne. Protože mám stále spoustu odstřelených webů kdesi daleko a Google naprosto v pořádku.

  3. Restin: 35, ten jeden se přetvařuje :P.

    Ale je pravda, že když něco hledám, tak jedinej dobrej odkaz kolikrát bývá Wiki.

  4. Myslím, že to je špatně pochopeno. Tím, že v té výzvě jsou zrovna tyhle jazyky, neznamená, že je odsud nejvíce webspamu, jen se google dříve zaobíral jinými zeměmi, a ted na nás prostě přišla řada (prostě si myslím, že na některé trhy se soustředili víc, třeba je podle mě těžší prosadit na nějaké lepší místo minisite v polštině, než v češtině). Není to prostě tím, že by Indonésané, Češi, Iránci atd. vytvářeli nejvíce webspamu.

    • Berlin: kdyby jsem měl spekulovat, tak by jsem si možná i vsadil na teorii, že právě z výše zmiňovaných částí světa začínají chodit zajímavé peníze a google chce mít kontrolu nad lokálním trhem, ale stále se mu nevyplatí zaplatit armádu lidí na ruční kontrolu.

  5. Mě to připadá divné, že by všemocný google razil prostě tuto cestu. Je to pod jejich úrovní. Vůbec se mi nelíbí, že vyzývají lidi k práskání, to je jak za komunistů.

  6. Myslím, že Česi jsou obzvláště vynalézaví v obcházení pravidel a pohybují se dobře v šedých zónách. Někdy mám taky dojem, že v Čechách je rekordní počet seo-katalogů a seo-lišt na jednoho webmastra. U Seznamu se mi stává, že na nějaká klíčová slova jsou na 4-10.SERP doslova desítky odkazů ze seo-katalogů. U google jsem to tak nepozoroval, ale to je zřejmě i výsledek zvýšeného úsilí.

Komentáře nejsou povoleny.