Google Webmaster Tools vylepšuje

google_logo_small.gifDneska po delší době zase koukám na Google Webmaster Tools (teď už Google nástroje pro webmástry) a překvapí mě trochu přeuspořádání elementů v Řídícím panelu. Něco je tam jinak. Po zběžném zkoumání a porovnání aktuální verze s cahce uložené v mozku, mi dojde že toho co jsem si předtím nevšiml je panel Klíčová slova. Když si ho přes odkaz další rozkliknete vybafne na Vás tabulka, kde jsou seřazená klíčová slova v tabulce a vedle nich je nějak graficky znázorněná důležitost. Obsah tabulky google komentuje: Níže jsou uvedena nejběžnější klíčová slova, která vyhledávač Google nalezl při procházení vašich stránek. Měla by odrážet téma vašich stránek. Nějak mi uniká proč je u mě nejdůležitější slovo reply, ale s ostatními jsem už nadmíru spokojený.

 1. reply – 100%
 2. 404m – 61%
 3. google – 59%
 4. reklama – 54%
 5. domény – 54%
 6. mfa – 45%
 7. trh – 44%
 8. rss – 43%
 9. info – 38%
 10. rank – 38%

Procenta získáte tak že kliknete na vlastnosti grafického zobrazení důležitosti (je to v title).

Hmm co na to říct. Google očividně ještě stále dává poměrně velkou váhu odkazům. Jinak netuším jak by se mohl dostat reply na první pozici. Když se podívate tak u každého diskuzního příspěvku je pod reply odkaz, který nascrolluje stránku na formulář. Inpage odkaz, či jak se to jmenuje. Že by tomuto druhu odkazu, který se používá hlavně u dlouhých dokumentů, dával google takovou váhu? Možná ano, nebo také ne. Na to by se chtělo zeptat nějakého seo mága. Pro mě to znamená jediné. Budu muset to reply ze šablony odstranit.

V každém případě si na Google Webmaster Tools budu muset trochu posvítit. Vypadá to, že toho přidali trochu víc a po užití trochu selského rozumu a trochu konspiračních obav by se možná dala vyštourat nějaká ta seo vychytávka pro mé budoucí projekty.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

9 Replies to “Google Webmaster Tools vylepšuje”

 1. Vypadá to celkem, dobře ale neznáte něko způsob, jak mu vysvětlit že slvo notebook už se tam přes 3 měsíce objevuje? Je to starý smazaný článek a on mi ho pořát indexuje.

 2. Taky mi takhle bere slovo objednat, které mám u každého produktu a to i přes to, že je na odkazu nofollow. Těžko říct, jak to vyřešit.

  1. Kenn: právě že jsem přemýšlel že to zkusím obejít přes nofollow, ale jelikož už jsi to zkoušel tak to prostě odmáznu. V každém případě tvůj postřeh znamená jednu důležitou věc a to důkaz že google nofollow rozhodně neignoruje. Tedy pokud budu odkazovat na na gambling site i přes nofollow tak můj blog může dostat nálepku bad ranku. Takže mazat všechny spam komentáře z blogu se rozhodně vyplatí.

  1. BigLebowski: je tam přímo napsáno že se jedná o důležitost a podle toho seřazené.

 3. Admin: ono to taky s odkazem nemusí mít nic společného. Je to prostě slovo, které se vyskytuje 5x na každé stránce, takže asi má nějakou váhu. Webmasters tools totiž nevypisuje odkazy vedoucí na web přes nofollow. Nemám započítaný jediný odkaz z diskuse na WordPress blozích.

 4. Hmmm myslím si že to bude súvisieť z výskytom slov na stránke nie z odkazmi …. Text reklama máš 2x na každej stránke nieje to žiadny link a máš ho v tom zozname …

  1. Kenn: to by tam muselo být pak každé slovo, které je v primární šabloně. Podle mě se je to spíše varianta mezi. Je to na každé stránce a navíc je to nějak zvýrazněné. Otázkou je kolik je právě váha v odkazu, který vlastně nikam neodkazuje.

   Strieborny Santa: na reklama jsou některé části blogu optimalizovány, navíc se nachází často v nadpisech, štítcích atd. I tak ale nedosahuje ani zdaleka na slovo reply. Prostě mi to přišlo zajímavé.

 5. Ono to bude nejak jak rika Drago, nevsiml jsme si zapleveleni jednoho webu spamem a hlavni klicova slova jsou pak deposit, casino, online, coupon, games, …, moje hlavni kw je pak az na 13. miste obklopene dalsim spamem

Comments are closed.