Tip na nárazový linkbuilding

interesting_catPrávě jsem zjistil zajímavou věc, která může pomoct v optimalizaci při masivní reklamní kampani za použití WordPressu. Nejedná se sice o žádný zázrak, ale i tak mi to přijde poměrně zajímavé. Posuďte sami:

Když jsem jen tak na zkoušku koukal, kdo mi linkuje můj nejnovější článek na cn130 Pay Per Post – slušná částka do rozpočtu blogu s použitím nástroje yahoo backlinks, překvapivě jsem zjistil, že na článek vede až 94 odkazů a většina právě z 404m.com. Po chvilce pozorování bylo jasno. Za vše může WP widget KB Advanced RSS Widget, který vytahuje 5 nejnovějších článků na cn130.com a zveřejňuje jejich nadpisy (najdete ho v pravém sloupci pod grafickou reklamou). Vtip je v tom, že se nachází na všech stránkách, takže 5ti nejnovějším postům předává poměrně velkou sílu.

Možná si řeknete, že je to otázka jen pár dnů/týdnů, protože pak bude odkaz na článek, nahrazen jiným. Na druhou stranu si je třeba uvědomit, že právě aktuální zprávy můžou být velice hledané jen dokud jsou aktuální. Navíc ne všechny vyhledávače jsou pomalé jako seznam, kde se čeká na indexaci několik dnů (7 – 12). Třeba google je schopen projet všechny aktuální stránky během jednoho dne (do 24 hodin) a “přehodnotit” sílu linků. Mimochodem výše zmiňovaný článek je v současné obsadil 4té místo pro slovní spojení pay per post na google.cz. Vsadím se, že jakmile napíšu 5 článků na cn130 a link zapadne, stránka se propadne.

Možná jsem nic neobjevil a jen jásám nad dávno známou věcí. Na druhou stranu pro mě samotného je to důležité zjištění. Jestli budu dělat další blog, třeba s tématem hostingu, určitě hodím na cn130.com i 404m.com výše zmíněný widget.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

5 komentářů u „Tip na nárazový linkbuilding“

  1. Díky za super tip na linkování! To mě nikdy nenapadlo, určitě to využiju

    • co: njn říkám že google indexuje a přehodnocuje rychle :)

      momentálně 36

  2. Taky moc děkuji za tenhle tip. To jsem ani netušil. Hned si tam ten plugin nahodím.

  3. mňa toto napadlo, chcel som takto reklamné články publikovať aj inde… nevedel som názov WP widget KB Advanced RSS Widget …
    dobrý článok :)

Komentáře nejsou povoleny.