Jak poznat ban na doméně

zlodej.jpgSetkal se s tím každý z nás. Občas člověk vidí v aukci opravdu dobrý kousek ale bez příhozů. Automaticky vás napadne, jestli v tom není nějaký háček, třeba jestli doména nemá někde černý puntík. Běžně se setkáváme s fake page rankem, který není zas tak těžké odkalit. Stačí do google zadat info:domena.tld a pokud vyhodí výsledek, který má zeleně stejnou doménu jakou jste hledali tak se na 99% nejedná o fake page rank (tuto doménu využívá například i jeden z největších prodejců odkazů backlinks.com).

Kromě fake page ranku jsou tu ale pro doménu ještě drsnější penalizace. Jedním z nich je ban na google a druhým ban na adsense. Ban na google může být hodně nepříjemný, protože doména bude dlouhou dobu bez indexace, tedy pokud nepožádáte o její nové posouzení, ale to jsem nikdy nezkoušel (pouze se to všude doporučuje). Ban na adsense je nepříjemný, protože se nemusí týkat jen adesense, ale i parkování domén. Parkovací společnosti využívají reklamní kanály (feed) od velkých společností jako je Yahoo nebo právě Google. Jednu takovou doménu jsem měl (expirovaná .info doména) na mém nejoblíbenějším parkingu namedrive a zobrazovala se jen bílá stránka s informací, že pro tuto doménu nemají reklamu. Jen dodám, že ban byl zrušen zhruba za 6 měsíců a doménu šlo normálně zaparkovat.

Dneska se mi podařilo na namepros.com nalézt odkazy na 2 nástroje. Jeden dokáže zjistit jestli má doména ban na google a druhý jestli má ban na adsense. Takže než v aukci přihodíte na nějakou doménu neuškodí si jí prověřit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

7 komentářů u „Jak poznat ban na doméně“

  1. Mně by osobně celkem zajímalo spíše zjišťování sandboxu, respektive nějaké posunutí v SERPu. Nevím jestli se tohle dá nějak zjistit, kromě toho, že sám to tuším dle výsledků?

  2. ten nástroj na zjišťování banu na google je k ničemu, “zjišťuje” to stav podle toho zda najde na googlu zaindexované stránky nebo ne, to můžete rovnou do googlu napsat site:www.example.com a když nic nevyjede doměnka může být stejná, prostě nic přínosného navíc

  3. Co se týče banu na Google, tak já jeden web zabanovaný měl. Odstranil jsem, co jsem myslel, že bylo jeho příčinou, a napsal přes Webmaster Tools do Googlu. Nikdo neodpověděl, ale ban za pár dní zmizel.

Komentáře nejsou povoleny.