Historie MFD

money_growing.jpgKdyž začalo fungovat první directo bylo mi jasné, že v tom systému je obrovský potenciál. Weby na kterých nefungoval pořádně adsense najednou získávaly ze dne na den na hodnotě. Bylo v podstatě jedno jaký web se do systému hodí, lidi prostě potřebovali masivně nakupovat zpětné odkazy obalené nějakým textem. Srank i GPR se dal konečně prodávat jinde než na webtrhu. Navíc se otevřela poměrně hezká možnost jak si domény můžou vydělat na sebe jinak než parkingem. Opravdu v té době stačilo koupit doménu s rankama, nahodit nějaký obsah, který vyhledávače budou ochotné zaindexovat a stálý příjem byl na světě. Už tehdy jsem začal používat zkratku MFD – Made For Directo.

V době největší slávy tohoto systému jsem začal testovat systém speciálních stránek, které budou dokázat vydělávat peníze hlavně z directoglobal. Celé to bylo postavené na přenosu ranků a boostování z katalogů + expirovaných domén, které už mají vybudovanou nějakou tu pověst. Systém byl postaven na jednoduché myšlence. 5 odkazů na posílení ostatních projektů, 5 odkazů na reklamu pro directoglobal. 1 expirovaná doména s GPR 3 měla dodat sílu 10ti MFD doménám a vytáhnout je společně s katalogy na GPR 2. Tehdy bylo jednodušší určovat cenu podle GPR než podle sranku. To byl spíše takový bonus. Celý systém byl navíc kvůli google provázán pomocí A->B->C->A linkování. Jedna MFD měla vydělat 100 CZK/měsíc za 5 prodaných slotů, GPR se měl pohybovat někde na úrovni 2,8 a srank nad 50. Trvalo mi poměrně dlouhou dobu než jsem to celé sladit tak, aby to fungovalo. Největší neznámou byly právě katalogy od kterých jsem nevěděl co můžu čekat. Finální cíl byl udělat divizi 100 MFD stránek, GPR 2-3, SRANK50+ s teoretickým příjmem 10K CZK/měsíc. Do budoucna jsem navíc chtěl využít potenciál celé divize na propagaci dalších projektů. Každé MFD se skládalo z 5 až 6ti stránek takže celá divize mohla poskytnout až 600 kvalitních tématických odkazů. Bouhžel vše bylo postaveno na tom, že cena za reklamu bude dole a o tuto reklamu bude zájem. U MFD jsem dokonce nepočítal s nasazením alternativní formy monetizace, proto také měla být directo reklama vždy nahoře a předávat opravdu co možná nejvíce síly. Vše bylo cíleno na kupce, kteří koupí reklamu na více jak 6 měsíců.

MFD jsem vytvořil celkem 10 kousků a čekal na příchod nového directa. To však MFD naprosto pohřbilo. Základem bylo řazení podle ceny. Pokud někdo chtěl GPR 1+, SRANK 1+ a seřadil si to podle ceny měli MFD vždy být na začátku to samé i podle directo ranku. Nové vyhledávání však mělo jen GPR 3+ a řazení podle ceny naprsto chybělo. Na directo rank se zapomnělo úplně.

Věděl jsem že tudy cesta nevede a tak jsem pro MFD začal hledat alternativní příjem. Celkem bylo vytvořeno 10 kousků, které ale nebyly zrovna seo friendly. Návštěvnost se pohybovala v řádu jednotek a ranky byli stále dole. Jelikož se jednalo o mini travel weby tak jsem zkusil invii. Za měsíc se sešlo sice pár set kliků, ale žádné zájezdy ani letenky jsem neprodal. Pak jsem zkusil Adsense a u toho zůstal dodnes. Bouhžel není to žádná sláva, protože jsem zvolil hodně konkurenční oblast a nedokážu weby protlačit na přední pozice seznamu ani google. Podařilo se mi na nich, ale otestovat několik věcí o přelívání page ranku a sranku. Ověřoval jsem si na nich i úspěšnost síly registrace do katalogů. Nově na nich testuju i masivní patičkové odkazy z jednoho automaticky generovaného webu. Osobně si myslím, že už jsem si vyhrál dost a teď by chtělo začít na nich trochu vydělávat. Také jsem uvažoval o kompletním prodeji. Až na jeden mají všechny srank 40. Pokud se chcete kouknout jak měli vypadat MFD tak tady jsou:

1. Generace

2. Generace

 • Dovolená Holandsko
 • Dovolená Irsko
 • Dovolená Rakousko
 • Zájezdy Norsko

2. Generaci jsem potřeboval pro srovnání některých onpage faktorů. Také jsem chtěl otestovat vliv CSS řádkování a letter spacing na clik rate u adsense. Napadlo mě, že reklama se může odlišit nejen barvou, fontem a velikostí textu. Zatím mám ale na srovnávání malou návštěvnost, takže si budu muset pár měsíců počkat. Díky různým experimentům jsem přišel ale na spoustu zajímavých věcí, které se do budoucna budou určitě hodit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

10 komentářů u „Historie MFD“

 1. Haha, měl jsem skoro stejné plány jako ty s těmi MFD weby. Jenomže co jsem jich vytvořil asi 10, prodal reklamu, tak přišla penalizace… teďka prodám tak jeden slot/web měsíčně. Takže si to vydělá aspoň na renew :). Některé weby ale dosahují návštěvnosti přes 100 UIP denně, takže uvažuju je vydevelopovat, jen toho času moc není.

 2. no a jelikoz ted i seznam zacal penalizovat, tak MFD asi pujde do kytek, pokud nebudes mit primy trafik.

  Jsem zvedav, jak se directo k tomu zacne branit…

 3. nevim kdo ti ty travel MFA registroval do katalogu ale pamatuju si ze jednu dobu se me na websitelink.eu objevovali pravidelne a vzdycky se spatnym kodovanim popisneho textu(paznaky misto diakritiky), takze jsem je mazal.

 4. Moj osobny nazor je ten, ze Directo by malo ist UNDERGROUND tzn. uzatvorene registracie, iba na pozvanky, atd..

 5. JersyWoo: pokud máš návštěvnost tak nasadit adsense, až naběhne gpr tak backlinks. Nic lepšího jsem zatím nenašel.

 6. admin: Google už backlinks nepenalizuje? A jak to je na backlinks s česky psanýma stránkama? Mají o ně vůbec inzerenti zájem?

 7. na backlinks jsme bez problemu prodavali i na cesky psanych webech, penalizace prisla asi po pul roce, po odstraneni se vcelku rychle ranky vratili…

Komentáře nejsou povoleny.