Adsense a nová pravidla, vyplatí se to ještě vůbec?

google_logo_small.gifJak každý uživatel v síti adsense i já dostal email s informací, že google bude brzo nasazovat nové cílení reklamy podle zájmů uživatele. Součástí je i informace, abychom si aktualizovali zásady ochrany osobních údajů. Máme čas do 8.4.2009. No nebudu polemizovat o slově aktualizovat, protože nejdřív by to chtělo je tam nasadit. Každý kdo dělá stránky tak se s tím neštvě a rovnou tam naháže reklamní kód. Přidávat na stránku sáhodlouhé prohlášení, že google sbírá data z každé stránky, kde je umístěná jejich reklama přináší zmatek. Jak to vlastně má vypadat? Musí to být na každé stránce? Upřimně nevím kolik si kdo z vás účtuje za hodinu práce, ale upravovat všechny weby kde se reklama nachází či vymýšlet způsob, který automaticky ty jejich terms vloží na každou zaběhnutou stránku s adsense mi přijde poněkud nevděčný. V ČR kde se většina inzerentů snaží držet cenu za klik pod hranicí únostnosti a adsense si nechává 90 – 60% už opravdu je nutné se ptát jestli se vyplatí vůbec pro adsense dále pracovat. Pokud bychom se mohli chlubit kliky v řádech několika dolarů jako na namepros.com, tak by stálo za to na každý web umístit ten kus textu na kterém možná do budoucna nebude vůbec záležet. Ale má to cenu kvůli těm pár centům? Nevyplatí se spíš hledat řešení někde jinde, kde budou rádi když k nim naše stránky přidáme? Základní pravidlo developování MFA (made for ads – děláno pro reklamu) je nebrat adsense jako hlavní zdroj příjmů. Držte se toho, protože možná už 8.4 dále nebudete moct adsense používat, protože nebudete mít na stránkách správné znění ochrany osobních údajů. Btw. v tom emailu co dorazil ani sám velký google neví jak mají vypadat.

Email od adsense:

Dobrý den,

dovolujeme si vás upozornit na brzké spuštění zájmově orientované reklamy. Rádi bychom vás požádali, abyste u své stránky překontrolovali zásady ochrany osobních údajů a provedli nutné změny. Rovněž se dočkáte několika nových možností na stránce Nastavení účtu.

Zájmově orientovaná reklama umožňuje inzerentům oslovit uživatele na základě jejich předchozího chování, např. návštěv webových stránek inzerenta a na základě jejich zájmů (např. sportovní nadšence). Abychom vytvořili kategorie zájmů, budeme určovat typy webových stránek, které uživatelé navštěvují v rámci obsahové sítě Google. Navštěvují-li například sportovní stránky, přidáme uživatele do kategorie zájmu „sportovní nadšenci“. Další informace o nastavení vašeho účtu naleznete na adrese Centra nápovědy AdSense http://www.google.com/adsense/support/bin/topic.py?topic=20310&hl=cs.

V návaznosti na toto oznámení bude muset být využití zájmově orientované reklamy zohledněno v zásadách ochrany osobních údajů. Přečtěte si informace v našem Centru nápovědy (http://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=100557&hl=cs) a zajistěte, abyste si do 8. dubna 2009 aktualizovali nebo upravili zásady ochrany osobních údajů na svých stránkách. Protože se stránky účastníků a zákony různých zemí liší, nemůžeme bohužel navrhnout přesné znění zásad ochrany osobních údajů.

Další informace o inzerci cílené na zájmy uživatelů naleznete na blogu služby Inside AdSense (v anglickém jazyce) na http://adsense.blogspot.com/2009/03/driving-monetization-with-ads-that.html.

Děkujeme za vaši spolupráci a věříme, že toto vylepšení pro vás bude prospěšné.

S pozdravem,

tým Google AdSense

Návrh funkčního univerzálního změní, které se dá použít na stránkách:

Na našich webových stránkách se zobrazují reklamy poskytované reklamními společnostmi třetí strany. Tyto společnosti mohou používat údaje (nikoli však jméno, adresu, e-mailovou adresu a telefonní číslo) o vašich návštěvách těchto i jiných webových stránek k poskytování reklam na zboží a služby, které vás zajímají. Chcete-li se o těchto postupech dozvědět další informace a chcete-li vědět, jak můžete těmto společnostem zabránit ve využívání uvedených údajů, klikněte sem.

V klikněte sem pak musí být odkaz na kompletní znění, které se však může kdykoliv aktualizovat. Takže doporučuji jej umístit na jednu doménu, jedno místo a aktualizovat zde. Jestli se to bude líbit to vám nedokáže nikdo bouhžel zaručit (shodou okolností stejné používá i google v nápovědě k tématu). Výhodou tohoto řešení je, že na stránce můžete zmínit všechny reklamní systémy a technologie, které používáte. Zároveň můžete výše uvedený text rozšířit i o kontakt na provozovatele a ten pak na také umístit na jedno místo (kontakt na provozovatele by měl být na každém projektu).

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

16 komentářů.

Komentáře jsou vypnuté.