DirectoGlobal konečně v ostrém provozu

Tak se po trochu protáhlém odkladu konečně naplno spustila služba directoglobal.com (dále jen DG). Od půlnoci bylo možné nahradit staré kódy novými. Vyměnit kódy na všech webech mi dalo celkem zabrat. Ne proto, že by jsem jich měl tolik, ale jednoduše nastalo několik komplikací.

Zásek číslo 1 – rozhozený design u WordPressu

Jako první jsem nasadil nový kód na mém blogu. Vše se naprosto rozhodilo a rozpadlo. Nejdříve jsem si myslel že za to může můj upravený directoplugin, který jsem si kdysy naprogramoval, ale po důkladnějším prozkoumání kódu za to mohlo stylování. Nejsem odborník na css (stále preferuji prehistorické tabulky), ale věděl jsem že chyba bude někde tady: float:left; moc jsem se s tím nepáral a na férovku to prostě odmazal. Vše se opravilo a funguje jak má. Pozor pokud vkládáte DG kód nachází se to tam 3x.

Zásek číslo 2 – horizontální reklamy jsou vertikálně

Další co mě zarazilo bylo, že vygenerovaný kód špatně zobrazuje reklamu v headeru. Místo vedle sebe to háže všechno pod sebe. Takže letmí pohled na kód a opět úprava. Upravte si na řádku 35:

echo ” <div style=’float:left;width:100%;margin:2px 0 2px 0;background:#FFFFFF;border:1px dashed #008000;’>\n”;

na následující

echo ” <div style=’float:left;width:20%;margin:2px 0 2px 0;background:#FFFFFF;border:1px dashed #008000;’>\n”;

Jeden reklamní slot tak bude zabírat 20% předepsané velikosti. Takže jich zde můžete mít celkem 5 vedle sebe.

Další záseky

– Zjistil jsem, že si někdo na jednu moji stránku dal nějaký adult odkaz. V starém directu nebylo problém reklamu smazat. V novém nevím kde se to dá udělat. Jedná se o velice důležitou volbu, protože odkazovat na závadnou stránku se nevyplácí.

– Když zadáváte stránku dávejte si dobrý pozor, aby jste neudělali chybu. Některé rozhodnutí se nedají změnit. Například pokud se rozhodete přesunou reklamu z leva doprava nebo z headeru doleva.

Závěrem

Zatím jsem netestoval nákup reklam, ale všiml jsme si pár chyb u ceny například slovenských stránek. Počítám že se časem všechny tyto nedostatky odstaní a DG se dostane opět na úroveň. Zatím z toho 10 deního přechodu mám spíše smýšené pocity.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

16 komentářů u „DirectoGlobal konečně v ostrém provozu“

 1. Smíšené pocity? Mě už zbyly jen ty negativní :-( Peníze tam ještě nemám, tak zatím nic nedělám…

 2. Souhlasím, ale oprav si prosím tu hrubici na konci článku ve slově smÍšené, nedá se na to koukat, díky :-)

 3. no jo, ty odstranis float:left a pak se divis ze reklamy jsou pod sebou misto toho aby plavaly vlevo vedle sebe :-D misto toho umazani jsi mel nekam pod to dat clear:both ;-)

 4. no neviem ale mne nejde ani vyplatit, ani kod na phpbb3 fore, skratka to zmizlo cele kde to pred tym bezalo, ked som chcel pridat 1,5€ resp 1.5 nechcelo mi to pustit dalej

 5. Díky, s tím horizontálním zarovnáním bych asi chvíli bojoval. Ještě, že jsem si přečetl prvně tvůj článek:-)
  BTW. nedávalo nové Directo, nějaký bonus? Z ničeho nic mi tam přibylo 198CZK…

 6. Robert Glos: odstraňoval jsem to jen u WP designu. U ostatních je mi to jedno. Zásadně používám tabulkový layout :)

 7. Zatim ta vec s prechodem na DG na me pusobi dost neprofesionalne a budu zvazovat zda tam jeste nasypu vetsi castky

 8. Robert Glos: já neupravoval nic a stejně jsem to měl pod sebou;-) pomohlo až to upravení šířky.

 9. je to cele nake domotane na ucet sa mi nepripocitali peniaze sumy sa zobrazuju zle dufam ze to bude frcat aspom tak ako stare DG…

 10. Docela mi unika, pro nenechali jeste nejakou dobu paralerne bezet stare directo a na DG si mohli kluci ladit, Kdyby nic jineho, tak timle (ne)provozem uz museli prijit o slusne penize na provizich.

 11. Díky za info o nefunkčních věcech, postupně je opravujeme. Platební modul je již plně funkční a nové reklamy by již měly normálně běžet. Za kritiku také díky – vrátím se k tomu až se to dá celé do kupy. A souběžný provoz staré a nové databáze nepřipadal v úvahu. Uznávám, že v tom dělám zmatky, apod., ale je těžké všechno jen tak převést, když třeba přes 100 lidí ze staré db tam nemělo uvedený e-mail, na kterém bychom je mohli kontaktovat, byly tam spam účty, apod. Proto je bordel v nepřevedených reklamách, v zůstatcích a v dalším. Ale možná jsme to měli udělat jako zcela nový projekt a nechat staré directo nějak doběhnout i za cenu těch obrovských podvodů, které se v něm děli a připravovali nás o peníze. Ale o tom až jindy.

 12. Reyden: O podvodech napíšu až to doděláme. Stejně tak i o tom obtížném převodu.

Komentáře nejsou povoleny.