Minipřepočet google page ranku

google_logo_small.gifUž před pár dny jsem si všiml, že se na některých mích projektech změnil google page rank. Například na doméně landofice.com spadl ze 3 na 0. Důvod moc nechápu, protože doména jede už opravdu dlouho a navíc se na ní zobrazují jedny z nejlépe placených českých adsense co mám (průměrný klik se pohybuje na 0,07USD), takže nějaký ban či penalizaci moc nechápu. V porování s tím moje finanční MFA mají kliky za 0,03 – 0,04USD. Dále mi u domény cesky-hotel.cz spadl z 1 na 0, ale to bylo způsobeno tím, že jsem doménu odparkoval a nasadil na ní minisite. Podle zkušeností si stránka bude muset počkat do dalšího velkého přepočtu.

Co mě ale opravdu zarazilo je skokový nárůst pageranku u domény sazeni.biz. Zde poskočil z 0 na 3. Tu jsem si koupil zhruba před měsícem. Bral jsme ji za reg fee. Prostě byla volná. Jelikož vím jak to s .biz doménami je, tak jí neplánuji v brzké době prodat. Dál jsem na ní obsah a tabulkový design, který jsem splácal dohromady za pár minut. Prostě klasické minisite. Problém bylo, že jsem tam neměl v té době dát co za reklamu. Adsense nemá stránky o sázení v lásce, vzpomínám jak jsem musel odstraňovat reklamu z jakseozrat.info, protože byla v rozporu s pravidly adsense. A to se o propagaci alkoholu rozhodně nejedná, protože většina lidí, kteří to zkusí se upije k smrti. No nalinkoval jsem to jen na moji síť odkazů, aby stránka zvedala ranky hlavním projektům a víc se o to nestaral. Dneska opravdu koukám, kde to stránka mohla získat. Má jen jeden odkaz z článku o .biz doménách v ČR. Pochybuji, že by jeden článek, s page rankem 4, na kterém se nachází celkem 12 odkazů dokázal novou doménu vytáhnout na PR 3.

No můžeme si trochu zaspekulovat jestli chcete. Nedávno jsem se bavil s jedním webmástrem, který má přes 200 blogů postavených na wordpressu. Říkal, že byl na nějaké konferenci o SEO, kde se dozvěděl, že google začal přistupovat z hlediska přerozdělování síly odkazů u známých systému jinak. Například u wordpressu dokáže podle konstrukce stránky rozeznat, co je sidebar, obsah a patička. Díky tomu může odkazu v samotném příspěvku přidat na hodnotě, zatímco další části stránky „penalizovat“. Moc jsem tomu nevěřil, ale tohle vypadá jako důkaz, i když nevím proč se tedy GPR projevil až teď. Možná je spíš chyba na nějakém datacentru.

(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pokud se vám článek líbil, podělte se o něj s ostatními

12 Comments

 • No na jakseozrat.info uz mozes dat Adsense, tusim ze upravili pravidla o alkohole... Alebo sa to tyka len inzerentov? Sorry uz si presne nepamatam :)

  (0)
 • Jakub_mt

  To s tým WordPressom a Google znie veľmi zaujímavo a pokiaľ by to bola pravda, bolo by to super. Ďalší krok k dokonalosti prideľovania GPR.

  (0)
 • networ

  No me popadali ranky snad vsude. Vetsinou z 3 na 2 nebo 1, ale i za 4 na 2, kde jsem mel directo.

  (0)
 • Switch

  Můj blogíšek http://switch.ic.cz dostal PR 1. Při posledním přepočtu měl 0

  (0)
 • eMan

  k te domene sazeni.biz: PR ztratila kdyz na ni nic nebylo nejspis, a tedka se to zase obnovilo(kdyz na ni hodils obsah), ma minulost
  http://web.archive.org/web/*/sazeni.biz

  stalo se me to takhle castejc..typuji ze zase PR spadne a ukaze se az o prepoctu...

  (0)
 • FAKAM

  swith: trochu hlúpa poznámka. Hádam sa nebudu sústredit len na WP.

  (0)
 • admin

  eMan: díky za upozornění, já když jsem se díval po registraci tak mi to hodilo nic nenalezeno. Asi na ní někde nějaké odkazy tedy ještě budou.

  (0)
 • Whiter

  ja som jeden pohyb nezaznamenal, akurat sa mi jedne web v google uplne prepadol. Môže za to zmena designu stránky, i keď všetko ostatné ostalo ? Texty atd uplne rovnake...

  (0)
 • Nerekl bych, ze to bude nasledek pouzivani wordpressu. Spis google nasadil blokovou analyzu, ktera muze vypocet pageranku ovlivnit.

  Neni k tomu potreba znalost nejakych systemu (wp a podobne). Nicmene je mozne, ze to na tom zacinaji testovat, nez to rozjedou pro vsechny stranky.

  vic info tady:

  http://www.lupa.cz/clanky/blokova-analyza-vylepsuje-pagerank/

  (0)
 • FAKAM

  je to bežná vec že sa web prepadá, je to hlavne ak na ňom prebieha veľká aktivita. Väčšinou to znamená ešte lepšiu pozíciu nabudúce

  (0)

Comments are closed.