Která monetizace teď letí – listopad

dolaryTakže už je to nějaký ten týden co jsem se začal věnovat záhadě MFA. Nějak jsem z toho zatím zmatený, ale už jsou nějaké výsledky a tak jsem se rozhodl si to pro sebe nějak shrnout. Nakonec to shrnutí je ale celkem zajímavé. Rozhodl jsem se teda se podělit i vámi k jakému závěru jsem za listopad dospěl.

Parkování – společnost Namepros a jejich holiday bonus mě přivedla k zaparkování těch nejlepších domén co mi zůstali a zatím se neproměnili v MFA. Celkem se nic extra z .cz trafiku nekonalo. Opět mizerně placené až žádné kliky. Potěšila mě jen doména online-wealth.info, kde jsem měl za jeden klik 1,38 USD.Bouhžel návštěvnost je občas i pár lidí za měsíc takže, jí nechám zřejmě expirovat. Tak kdo máte zájem určitě se objeví na TDNAM. Pro pár deístek domén, ale nemám lepší místo na parkování než na nich udělám MFA takže je zde nechám. Upřimně řečeno těch pár desítek dolarů za měsíc taky potěší :)

PPC – Jasně vede google adsense. I když množící se kliky za 0,01USD tedy 0,2Kč dlouho nebudou konkurencí českým PPC. Kdyby jen ale ty google reklamy neměli tak dobrý click rate v porovnání s těmi českými. Adfox minulý měsíc zůstal pěkně dole. Nejlepší klik jsem měl za 2,90Kč tedy cca 0,15USD. Přemýšlím, že jej nasadím místo adsense na stránkách mobilní telefony nokia. Adsense drží cenu za proklik pod 0,03US, což se mi zdá málo. U adfox by pak nevadil třeba i 3x menší clik rate. Hlavním důvodm, ale je že stránky jsou o telefonech nokia, takže odhaduju, že by o relevantní reklamu nebyla nouze. Asi to zkusím.

Přímý prodej reklam – directo.cz, zatím stále vede nad vším ostatním. Sice mají stále problém s přesluhující reklamou a jedny stránky čekají na přepočet GPR a SRANKu už přes dva týdny, ale i tak se jasně vyplatí. Díky nim si už pár domén vydělalo na prodloužení svého života o další rok :)

Prodej odkazů – tento měsíc backlinks.com celkem zazářil. Sice mám na stránkách pro ně vyhrazených reklamy složené převážně z ????, ale i tak se prakticky nenavštěvované stránky s GPR 1 dostali pěkně se ziskovostí nahoru. Škoda, že při jejich používání nad hlavou vysí pomyslný Damoklův meč. Ale ze 7 stránek co u nich mám/měl sem padnul GPR jen u 2 na 0. Backlinks jsem vyčlenil projekty, které už jsou odepsané, protože jsem počítal stejěn s tím že domény neprodloužím. No ale myslím že prodloužím :)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

9 Replies to “Která monetizace teď letí – listopad”

  1. čau, jak rychle ti backlinks po aktivování přidá nabídku na reklamu? mám přes týden schválený web s PR4 a nic se neděje :(

  2. Trvalo to pár dní. Záleží ale na zaměření a omezení reklam.

  3. ahoj, měl bych dva dotazy

    1) jak funguje to parkování?

    2) backlinks.com – umístění způsobí snížení PR?

  4. Nespadly vam prijmy z Adsense? Me poslednich deset dni cca o 40-50%, neprijemne :-/.

  5. Mně GTPR během 1 týdne spadnul na nulu u 3 webů, kde jsem měl backlinks. Raději jsem to tedy zatím odstranil ze všech ostatních. I když ty příjmy nebyly zase tak špatné… :-( Škoda.

Comments are closed.