Seznamgeddon

Už po několik dní si lidé stěžují na nové vyhledávání na seznamu, už po několik dní se všude dočítám jak to funguje všude lépe než předtím a k tomu všemu se ještě občas někde dočtu, že to bylo opraveno a je lepší než předtím. Nastal čas se na to podívat trochu detailněji.

Takže po prvních testech je výsledek asi jako na následujím obrázku kde je tajenkou: Zábavná věc co se dá dělat s mámou.

Vyhledávání na seznamu

Zhruba tak by se dalo shrnout snažení nového indexovacího robota. Vypadá hezky, na správně položené dotazy na které má dávat relevantní hodnotu háže relevantní odpovědi, ale když dojde na přímí SEO souboj tak sou to opravdové orgie, nad nimiž by nejedna SEO firma zaplakala.

Nebudu tady rozebírat, že něco nefunguje jak má. 404m.com je optimalizován na “doménový trh” a ve výslekdu se zobrazuje na 1ním místě. Takže by jsem měl být asi rád ne? Jenomže to platí pouze pro fráze o které se nebojuje. Stejně tak se na svém blogu chlubí tvůrci seznamu že národní muzem je na prvním místě, ale je to vůbec konkurence? Kdo optimalizuje na tento druh keywordu? Co zkusit třeba slova v kterých se opravdu vede ta opravdová seo válka. Jelikož nechci rozebírat jednotlivá slova to se děje na různých webech zkusil jsme svého nového robota. Úkol je jednoduchý vzít slova a porovnat je na počet MFA stránek.

Po zhruba 10ti minutách mi vylezou výsledky. Procházím slova jako hotel, pujčky, úvěry, dovolená atd. (celkem 50 kousků) 20% Výsledků v TOP 10 jsou vyhodnoceny jako MFA (málo textu, hodně odkazů mimo.) Takže pokud se zaměřili na eliminaci MFA tak se jim to povedlo, dříve toho bylo více. Na druhou stranu si všímám rozboru stránek (původně byl robot určen na hledání učinnosti SEO faktorů) u 5% stránek hlásí hrubé porušení SEO etiky (tak jsem nazval kategorii nelegálních SEO praktik). Procházím si tedy ručně výsledky vadných stránek a nestačím se divit. Nacházím v patičce obrovské link farmy, které google penalizuje. Schválně koukněte na třeba slovo úvěry. Několik stránek nemá skoro žádný text, jiné zase linkfarmu v patičce. No nevím jestli tohle je ta zprávná cesta kterou chce jít seznam.

Teď ale k samotnému důvodu proč vůbec tohle píšu. Dělám teď na systému který dokáže rychle a bezpečně získávat různé ranky. Zatím to testuju právě na návštěvnosti seznamu. Dokážu zkontrolovat tisíc výsledků za 50 – 80 vteřin + poviná hide pauza. Porovnával jsem návštěvnost s dseznam10, který jsem tento měsíc prodával na webtrhu. Hledanost na seznamu celkově poklesla. Nemám ještě nějaké komplexnější výsledky, ale je to tak. Nové vyhledávání se nelíbí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

2 komentáře u „Seznamgeddon“

  1. Hehe a ja som si myslel, ze SEO je optimalizacia pre vyhladavace… ale toto uz vyzera, ze seznam by sa mal prisposobovat nejakym SEO praktikam a SEO etike… to je uz optimalizacia vyhladavaca a nie webu ;)))

Komentáře nejsou povoleny.