E-target

E-target je spolední český PPC, který jsem ještě nezkoušel. Mám zkušenosti s google adsense, který se pro české stránk náramně hodí, dále s Adfoxem a zůstává mi už jen ten E-target. Dneska jsem se tedy odhodlal k jeho otestování. Registrace byla pohodová. Dokonce nebylo potřeba ani ověřit email. Celé mi to přišlo daleko jednodušší než u konkurečnních systémů. Pro otestování jsem si dal jednu reklamu sem na blog místo adesnes. Chci otestovat relevantost odkazů. Takže jsem přidal i ten druhý kód, který by pro mou stránku měl najít vhodnou reklamu. No zatím jsou výsledky spíše sporné. Zatím na mě celý systém působí dost napohodu. Co se týká pravidel tak mě zaujala pasáž, že na stránce musí být alespoň 5 odkazů na podstránky nebo jiné weby. Takže normostránka textu a odkat na pět relevantních MFA by asi pravidlům neodporovala. Ale tohle na otestování neplánuju. Zkusím e-target umístit na prezentace k tomu určené. Bude se jednat o miniweby, které budou mít dostatek informačního textu i podstránek, aby pravidla nebyla ani na okamžik zpochybnitelná.

Co se mi po prostudování pravidel líbilo, je že není zakázaný alkohol. Stránka o třídní chlastačce se u adsense účtu často rovnala propagaci alkoholu a ban. Kvůli tomu jsem také musel u svého PVPVA (projekt vzniknul pro vlivem alkoholu) projektu Jak se ožrat nasadit místo adsese adfox.

Pravidla jsou ale také benevoletnější k nahotě. Četl jsem případy hodně lidí, kteří na adsense dostali ban za články s polonahými modelkami. Tady to podle pravidel nehrozí, ale nic nesmíte samozřejmě přehánět. V každém případě za bulvár na e-target ban asi nebude.

Tak teď by to chtělo nějké shrnutí, ale jelikož ještě nemám žádné výsledky tak nemá cenu to ani nějak dál probírat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

8 komentářů u „E-target“

  1. KEd porusis pravidla, nebanuju ta, ale prestanu zobrazovat na danej stranke reklamu. Čo je super.

  2. Drago vyziadaj si cez mail zapnut fullcontent pre relevantne reklamy. Ja som maximalne spokojny. Pri etargete som si istejsi ze mi neznizia kliky za 50 centov na 1 ako sa to stalo pri adsense. Navyse som maximalne spokojny kliky za 10 korun, 20 a dokonca aj 30 su fakt super, skoda ze ich je tam malo :) ale urcite budem vyplateny skor ako u googlu

  3. Ja jsem teda vyzkousel vsechny tri systemy a musim rict ze adfox mel nejmensi castky za klik ale etarget ho “prekonal” tim ze mel nejnerelevantnejsi reklamy, takze jsem se s nim musel rozloucit. Pry ale se etarget nenabizi automaticky kontextovou reklamu ale musi se o ni pozadat…tak nevim (a nechapu proc to maji takhle jestli je to tak)

  4. Ano u eTargetu je potreba nejdriv zapnout kontextovou reklamu, jinak to tam pere nahodne… a relevantni to neni ani trosku.

  5. Taky mam absolutne nerelevnatni reklamy u eTargetu.. takze o tu kontextovou reklamu se musi pozadat mailem? proc proboha. proc to neni automaticky omg..

  6. e-target mi přivedl hodně návštěvníků, ale s naprosto nulovou konverzí a dobou strávenou na stránce cca okolo 5 sekund…

Komentáře nejsou povoleny.