Na .biz je v čechách ještě čas

Poslední dobou jsem zahlédl na prodej několik .biz domén na webtrh.cz. Bouhžel zatím o ně velký zájem není. Prohledal jsem proto soubory, kde mám uložené aukce které proběhli na webtrhu a kouknuj jsem jak jsou na tom. Od doby co je zaznamenávám se první prodala v srpnu za 1300Kč a byla to vikend.biz. Byla zároveň i poslední.

A jak je to vlastně s hodnotou .biz domén pro česká slova? Největší vyhledávač seznam.cz je prý staví na stejnou úroveň jako .cz, .com, .net nebo .info. Google.cz má radši .cz ale pro .com, .net, .info nebo .biz nedělá rozdíl. Google.com pak nedělá rozdíl. Zdálo by se, že by pak měli mít na české trhuminimálně stejnou váhu jako .info, .biz nebo .net. Toto tvrzení je ale zavádějící. .info domény mají hodnotu přibližně 20x nižší. Je to z důvodu její ceny. Spousta lidí jí považuje za jakýsi odpad, protože je může mít každý. Češi navíc neradi platí za “předražené” čerstvě registrované .info domény. Proto jejich cena většinou dosáhne maximálně stovek korun, což však vzhledem k pořizovacím nákladům je samozřejmě úspěch. Naporti tomu .net se drží v závěu .com domén. Jsou tak trochu nerozlučné. .com a věčně druhá .net.

Upřimně nemyslím si že dneskaprodáte dobrou .biz doménu za slušné peníze (alespoň 1000Kč). Šanci mají jen opravdu top kousky. Osobně vlastním jen 2 domény, které by jsem nepustil pokud by expirovaly a to pocitac.biz a anglie.biz. Tu druhou jsem nedávno dal do aukce na webtrhu.Doména, ale zatím nedosáhla ani stanoveného reserve.

Osobně to s biz doménami nevidím moc nadějně, zatím…


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

5 komentářů u „Na .biz je v čechách ještě čas“

  1. Zaujala mě poznámka ohledně info domén. Pochopil jsem to správně, že říkáš, že domény info jsou na stejne urovni jako com, net ci biz. A nebo rikas, ze se to tak pise, ale v praxi to tak neni?
    Diky za upresneni.

  2. google se oficiálně přiznal že diskriminoval .info domény. Zkus pohledat na netu určitě najdeš nějaký článek. Jak je to teď jsou jen dohady.

  3. Opravdu to tak je. Preferuji se lokalni domeny dane zeme. Určitě se najdou i výjimky, které díky seo je předeženou, ale například google.sk ti na dotaz “neco” dá neco.sk, google.cz zase neco.cz, google.it neco.it atd.

  4. Jednou z nevyhod .biz je to Z na konci kdyz adresu diktujes tak casto dochazi k zamene za S. Je to pro cechy takova domena, ktera jim nedava smysl, narozdil od .info, .net nebo .tv a kdyz uz si to nekdo s necim spoji tak ne s obchodem, ale s pornem.

Komentáře nejsou povoleny.