K čemu je dobré MFA

Dneska při procházení webtrhu, jsem našel zajímavé vlákno, kde se majitel ptát zdali nerozjet MFA na subdoménách. Už ani nevím co přesně jsem odpověděl, ale teď s odstupem cca hodiny by jsem to rád trochu rozvedl.

Co jsou vlastně MFA weby?

MFA je zkratkou pro Made For Adsense. Neboli web udělaný pro adsense. V realu je to web napěchovaný odshora až dolů reklamou s informační hodnotou tak akorát k tomu, aby ho zaindexovali prohledávače. Dbře udělaný MFA má CTR přes 25% pro lidi co přijdou právě z vyhledávačů. Jelikož se jedna o cílení na drahé keywordy není se pak čemu divit, že stačí pár lidi za den a web je v plusu. Vysoký CTR je způsobený tím, že uživatel nenajde co chce, ale stránka mu pohodlně nabídne nepřeberné možnosti kam pokračovat.

Proč se MFA weby dělají?

Kromě toho že z nich je opravdu cítit zisk a pár set dob ře udělaných MFA webl dokáže na mulidomain hostingu nebo vlastním servu zajistit pohodlné žití bez chození do práce, byl jejich původní úkol hlavně zaplácat prázdnou doménu a snížit tak ztráty za renew poplatek. To že to bylo se ziskovostí tak výhodné, že doména má najendou menší cenu než samotné MFA je už o něčem jiném. V současné době se cena MFA webu pohybuje 12 – 36 násobek měsíčního zisku + cena domény. Rozsah je tak velký kvůli častému porušování TM (trade marku) u MFA webů. Kvůli nahrabání pomyslných SEO bodů totiž často domaineři domén sahají k značce a druhu zboží. Jako příklad použijeme ponozky-adidas.ded (dvd je nová neexistující gTLD a znamená dragova exmaple domena). Chvilku to bude adidas trpět pak se rozhodne zakročit a TM problém je na světě. Organizace DNIC (Dragova NIC) s ním bouhžel nic neudělá a po dohodě s právniky adidas doménu zruší. Problém je v tom, že domainer si prostě zaregistruje adidas-ponozky.ded. Zase chvilku bude vydělávat peníze a pak mu jí třeba zase zabaví, anebo take ne. Proto domény s TM se prodávají za nižší měsíční zisk než ty co jsou v pořádku.

MFA a ekologický internet

Říká se, že MFA je odpadem internetu. Zdržuje uživatele říkají jedni. Odnaučuje užovatele klikat na reklamu řikají zase ti upřimnější. Pravdou je, že proti MFA více či měné bojují všichni. Ale tento boj se spíše rovná boju tabákovích firem proti kouření. Upřimně řečeno MFA weby zvedají CTR reklamním systémům, jsou často cílené na konkrétní slovní spojení, které hledá zákazník. MFA jsou totiž cílené na zákazníky. MFA mají vydělat peníze a to se jim může podařit jen pokud bude inzerent spokojený. Vznikají tak různé pravidla do různých systémů, ale většina systémů je ráda za MFA a proto je více či méně toleruje. Ostatně i samotný google adsense proti nim nějak zvláště nebojuje. Banuje se za každou volovinu, ale za MFA, které je spíše připomíná one million dolar page ne. Je teda pravda, že texty tam nějaké jsou takže vlastně není co řešit.

MFA zní dobře jdu do toho

Už jich je moc, cena kliků jde dolů. Pokud chcete na MFA vydělávat bude to chtít dělat ve velkém. Multidomain hosting, vhodný systém na provoz stovek MFA webů. Unikátní obsah. Dobrých domén jde sehnat stále dostatek. Na českém MFA webu se dá v pohodě vydělat kolem 10 USD/měsíc. Budete ale potřebovat hodně šablon, protože lidé surfují očima.Do začátku to budou slušné investic, hlavně za domény a čas. Upřimně nevím jestli by jsem do toho šel. Není to špatné a dokáže to vydělat, ale vhodné spíše pro programátory, kteří si na vše vytvoří systém. Upřimně ručně měnit reklamy pokud někde dostanete ban je opravdu na dlouho.

Budoucnost MFA

Není. MFA stejně jako zaparkované stránky ubývají. Cena kliku jde dolů. Lidé si na internet zvykají a hledají spíše stále formy informaci. MFA weby se postupně mění na micrositest, kde ubylo reklam a přibylo informací. Často se zaměřují na konkrétní řešení nějakého problému, většinou spojeného s drahým keywordem. Příkladem může být počasí v chorvatsku, přetaktování grafických karet, jak funguje trh s akciemi. Problém je často řešený odborníky, nebo lidmi, kteří napíšou článek jak si s tím poradit. Uživatel většinou najde co hledá. Tyto stránky jsou pak často linované buď tvůrci nebo nadšenými návštěvníky a pak je zde možnost nárůstu ranků + jejich speněžení. Vše navíc nepotřebuje updatovat. Prostě informace jsou trvalého charakteru popřípadě se stahují přes RSS nebo rovnou vytáhnou s informaci (viz. příklad s počasím) .Takto vyvedené microsite jsou i u nás. Jedná se o různé prezentace zemí a knim affilate reklama od různých cestovek.

Závěr

Na doméně je lepší mít něco než nic. Už jen kvůli indexování. Udělat MFA stránku zvládne program za pár sekund, když přidáme vlastní text může být MFA být připravená do 30 minut. Microsites jsou i práce na celé odpoledne. Pokud vlastníte doménu o které víte že jí nechcete prodat pod cenou, ale na majitele si ještě počkáte určitě udělejte microsite nebo MFA web. Vyděláte si tak snadno na poplatky a doménu tak můžete držet v podstatě neomezeně dlouho.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

11 Replies to “K čemu je dobré MFA”

 1. Drago v com je najlepsie robit microsite?Nieco pomerne rychle… pretože ja stým mám stále problem….

 2. Kvalitní microstie jako každý jiný web. Prostě šité na míru. Nesmí z toho být cítit seriová výroba.

 3. Drago o kolik je lepší pro MFA doména 2. řádu než subdoména? IMHO je lepší dělat MFA na subdoméně, odpadne tak nutnost reg. poplatků domén.

 4. – odpadne pak možnost prodat samostanou doménu, subdoménu nikod nekoupí (prodej 300 funkčních MFA se ziskem 10 USD/měsíc ti může vydělat na byt)
  – plusove body v různých systémech za ranky které se vážou pouze k doméně (alexa atd.)
  – větší váha u prodeje odkazů. Koupíš si 5 odkazů z 5 subdomén na jedné doméně, nebo z 5ti různých domén?
  – pokud dostaneš ban na doménu (systémy, vyhledávače) tak jsi přišel o jednu doménu

  Dělat MFA na subdoméně jedině na odkzkoušení jak to funguje.

 5. A co tak parkovacie domeny?Mam domeny ktore vynasaju lahko nad reg. poplatok a niekolko co tesne pod, tak je mi to luto pustit.zvazujem na ne vytvorit web.Mate stým skúsenosti?Malo by to byť výnosňejšie, nikde som ešte nezachytil takuto diskusiu

 6. mam 2 mfa weby na subdomene, ktere vydelaji na provoz server :-D nez samotna domena a jeste slusne zarobim :-)

 7. Ja mám tých MFA celkom dosť … dá sa na tom slušne privyrobiť ;)

  Pekný článok … len ti sem tam chýbajú písmenká :D

 8. Dobrý článek, nechtěl bys sespat nějaký návod, jka nejlíp dostat traffic na MFA/microsites? Myslím, že by to ocenilo víc lidí

  Díky!

 9. K úplnosti chybí už jenom informace, kde najít keywordy, u nichž je vysoká cena za klik. Dáš nám návod? :-)

 10. MFA weby jsou asi jako žebráci na ulicích. Nic nenabízí a přitom chtějí vydělávat. Nikdo je tam nechce, ale je moc složité je dostat pryč. A tak jim i občas nějaký turista přispěje.

Comments are closed.