Ševče drž se svého kopyta

Situace na poli domainingu se mění a nový domaineři už si nemohou prostě nakoupit domény za cenu registrace, aby je za pár let prodali se ziskem sta tisícu. Pozoruju tuto situaci už delší dobu. U .cz to nebylo prozatím tak výrazné. Spíše byl doménový minitrh v začátcích, ale i tak najít obstojnou doménu je dost těžké. Naposledy jsem prodal z těch lepších lyzovat.cz. Takovéto domény se ale hledají docela těžko. Zvláště pro lidi, kteří nemůžou prohnat celý slovník českých slov skriptem, který ještě navíc ohodnotí podle hledanosti na seznamu a google hitu každé slovíčko, jak to umí můj Domain Walker. Je nutné se přispůsobovat nové době. Parking už také vázne a pokud Ahydův projekt nepřinese něco úžasného a převratného pro cz trafik bude jedinou logickou cestou develop projektů na těchto doménách. Njn jenomže udělat minisite dokáže dneska každý. Stačí k tomu knížka php a pár desítek hodin testování. Největším problémem je o čem to vlastně bude.

Asi před rokem jsem četl na namepros diskuzi o developování domén. Psal tam člověk, který je velkým fandou do aut. Původně byl automechanik ale později skončil u domainingu. V té době měl přes 200 domén zaměřených na auta a vše kolem i v nich. Postupně na každé z nich developoval microsites doplněné o adsense reklamu a prodej backlinků. Psal, že nemá moc velkou návštěvnost, ale jelikož jsou jeho stránky dost specifické běžně se mu objevují kliky za několik dolarů. Nejvíce lidí měl z vyhledávačů. Každá stránka byla optimalizovaná na specifické slovní spojení až věty. Něco jako: “oprava výfuky Los Angeles”. Stránky měl pěkně prolinkované mezi sebou a využíval tak výhod, které mu nabízí google a jeho algoritmus zvýhodňující linky tématicky podobných stránek.

Ok co tím vším chci říct? Pokud máte nějakou známou oblast, které dobře rozumíte můžete to v domainingu dobře využít. Něco jiného jsou kopírované texty z wikipedie na téma půjčky a něco jiného vlastní texty. Pokud hrajete nějakou online hru jako například World of Warcraft pak dělaní minisites s informacemi bude stát za to. Bouhžel potenciál v ČR je velice malý v porovnání se světem. Proto pokud umíte obstojně anglicky radši vsaďte na anglické stránky, protože potenciální čitatelé jsou v podstatě skoro celý svět.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

3 Replies to “Ševče drž se svého kopyta”

  1. Je pravda, že by se člověk měl držet svého kopyta. Já jsem třeba překladatel, nedělá mi problém angličtina ani francouzština, ale dělat weby v cizím jazyce je docela problém, protože konkurence je velká a získat nějakou rozumnou návštěvnost je docela těžké.

  2. Nesouhlasim, ze nejde sehnat cesky trafik pro mini sites. Staci zacit se zamerovat na lidi.

    Lidi napr. hledaji pizzerie s dovozem domu/hospody/firmy a pokud nemaji nejakou uz vytipovanou tak jdou na seznam a hledaji pizza brno /takze pizzeriebrno.cz nebo pizzabrno.cz…/ (viz. http://search.seznam.cz/stats?collocation=pizza). mas trafik + jeste muzes oslovit pizzerky v brne pro reklamu… ;)

    Takoveto minisite maji boom pred sebou, protoze lidi budou chtit mit vse v seznamu na prvnich 5. pozicich a pokud nabidnes vic relevantnich informaci (jako adresu, tel. cislo, hodnoceni zakazniku, atd.) tak se z toho da dolovat hodne. Kdyz porovnas domenovy trh USA a nas, tak je u nas jeste hodne co dohanet, alespon v poskytovani informaci pomoci mini/microsite.

Comments are closed.