Ševče drž se svého kopyta

Situace na poli domainingu se mění a nový domaineři už si nemohou prostě nakoupit domény za cenu registrace, aby je za pár let prodali se ziskem sta tisícu. Pozoruju tuto situaci už delší dobu. U .cz to nebylo prozatím tak výrazné. Spíše byl doménový minitrh v začátcích, ale i tak najít obstojnou doménu je dost těžké. Naposledy jsem prodal z těch lepších lyzovat.cz. Takovéto domény se ale hledají docela těžko. Zvláště pro lidi, kteří nemůžou prohnat celý slovník českých slov skriptem, který ještě navíc ohodnotí podle hledanosti na seznamu a google hitu každé slovíčko, jak to umí můj Domain Walker. Je nutné se přispůsobovat nové době. Parking už také vázne a pokud Ahydův projekt nepřinese něco úžasného a převratného pro cz trafik bude jedinou logickou cestou develop projektů na těchto doménách. Njn jenomže udělat minisite dokáže dneska každý. Stačí k tomu knížka php a pár desítek hodin testování. Největším problémem je o čem to vlastně bude.

Asi před rokem jsem četl na namepros diskuzi o developování domén. Psal tam člověk, který je velkým fandou do aut. Původně byl automechanik ale později skončil u domainingu. V té době měl přes 200 domén zaměřených na auta a vše kolem i v nich. Postupně na každé z nich developoval microsites doplněné o adsense reklamu a prodej backlinků. Psal, že nemá moc velkou návštěvnost, ale jelikož jsou jeho stránky dost specifické běžně se mu objevují kliky za několik dolarů. Nejvíce lidí měl z vyhledávačů. Každá stránka byla optimalizovaná na specifické slovní spojení až věty. Něco jako: “oprava výfuky Los Angeles”. Stránky měl pěkně prolinkované mezi sebou a využíval tak výhod, které mu nabízí google a jeho algoritmus zvýhodňující linky tématicky podobných stránek.

Ok co tím vším chci říct? Pokud máte nějakou známou oblast, které dobře rozumíte můžete to v domainingu dobře využít. Něco jiného jsou kopírované texty z wikipedie na téma půjčky a něco jiného vlastní texty. Pokud hrajete nějakou online hru jako například World of Warcraft pak dělaní minisites s informacemi bude stát za to. Bouhžel potenciál v ČR je velice malý v porovnání se světem. Proto pokud umíte obstojně anglicky radši vsaďte na anglické stránky, protože potenciální čitatelé jsou v podstatě skoro celý svět.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

3 komentáře u „Ševče drž se svého kopyta“

  1. Je pravda, že by se člověk měl držet svého kopyta. Já jsem třeba překladatel, nedělá mi problém angličtina ani francouzština, ale dělat weby v cizím jazyce je docela problém, protože konkurence je velká a získat nějakou rozumnou návštěvnost je docela těžké.

  2. Nesouhlasim, ze nejde sehnat cesky trafik pro mini sites. Staci zacit se zamerovat na lidi.

    Lidi napr. hledaji pizzerie s dovozem domu/hospody/firmy a pokud nemaji nejakou uz vytipovanou tak jdou na seznam a hledaji pizza brno /takze pizzeriebrno.cz nebo pizzabrno.cz…/ (viz. http://search.seznam.cz/stats?collocation=pizza). mas trafik + jeste muzes oslovit pizzerky v brne pro reklamu… ;)

    Takoveto minisite maji boom pred sebou, protoze lidi budou chtit mit vse v seznamu na prvnich 5. pozicich a pokud nabidnes vic relevantnich informaci (jako adresu, tel. cislo, hodnoceni zakazniku, atd.) tak se z toho da dolovat hodne. Kdyz porovnas domenovy trh USA a nas, tak je u nas jeste hodne co dohanet, alespon v poskytovani informaci pomoci mini/microsite.

Komentáře nejsou povoleny.