Jak vydělat peníze na LLL.cz

Takže pokračuju v článku Dragova rychlopříručka LLL.cz domén a dneska nastíním metodu pomocí níž se bude dát v blízké budoucnosti vydělávat na LLL.cz doménách. Velké množství LLL.cz domén má “samoreklamní potenciál”, resp. jsou to typo domény na které se dostávají lidi náhodou. Cenu tohoto trafiku jsem vypočítal v průměru jako měsíční návštěvnost v korunách. V realu tedy zaplatíte cca 0,083Kč za návštěvníka. Př: doména má návštěvnost 400 lidí/měsíc tedy hodnotu za návštěvnost 400Kč. Ročně je to 4800 návštěv a každý vás tedy v průměru stojí 0,083Kč. Přesuňme se ale dál. Proč je potřeba aby doména měla alespoň nějakou návštěvnost? Protože tak úplně tou nejlevnější metodou získáme první z ranků a tou je alexa rank. 400 návštěv měsíčně odpovídá zhruba alexa ranku 22M. To už sice hodnotu domény zvedá, ale zatím nic moc. Aby měla nějakou pořádnou hodnotu potřebujeme zvednout i další ranky. Nejdříve na stránku musíme dát nějaký text. Jelikož se jedná o LLL doménu, která je zřejmě i typo doménou (překlepová), je úplně jedno co sem dáme. V každém případě by to měl být nějaký smysluplný text. Možná soubor nějakých vtipů, ať už člověk co se překlepl se alespoň zasměje. Stránka by zároveň měla obsahovat i odkazy na naše další LLL.cz domény. Je nutné teda udělat nějaký linkbuilding. Může k tomu posloužit nějaký program, popřípadě si něco jednoduchého můžete napsat. Zatím nedávejte žádnou reklamu. Není to potřeba. Neděláte MFA web ale chcete je dále prodat. Zaregistrujte doménu se smysluplným obsahem do vyhledávačů a čekejte na aktualizaci ranků. Důležité je vytáhnout s-rank a google page rank. Je to práce na delší dobu, ale určitě se vyplatí. Zhruba za 3 měsíce by jste měli mít doménu s s-rankem >50 a GPR alespoň 2. Měla by vzrůst i návštěvnost a dostat se alespoň na 1000 – 5000/měsíc. Doména je teda zaregistrovaná ve vyhledávačích, má nějaké ty ranky a je načase se rozhodnout co dál. Pokud má GPR 4 a více je možné zauvažovat o prodeji odkazů. V pohodě prodáte 5 odkazů každý za 100Kč/měsíc. Takže doména by měla být minimáloně do dalšího přepočtu schopna vydělat 1500Kč. Pokud má menší ranky je možné jí dát do dražby na foru. Přeci jen už má nějakou návštěvnost i ranky a spousta lidí jí koupí třeba na projekt nebo na MFA web. Pokud má doména nějakou návštěvnost a ranky nemusíte se bát že jí prodáte pod cenou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

6 komentářů u „Jak vydělat peníze na LLL.cz“

  1. tak minule jsem se ptal na ty ceny a teď už to chápu :) Jenom dotaz, fakt se dá dostat na 400 lidí? To už je hodně navštěvovanej web… na to že to je jenom v nejlepším případě překlep…

  2. Pokud to dobře chápu, tak když tu LLL doménu registruješ, bereš k ní současně i hosting – je to tak? Jinak by to přeci nešlo zaregistroval do vyhledávačů. Je tedy potřeba, aby ten “web” na té doméně vydělal alespoň 200 měsíčně, abys byl někde na malém zisku.

  3. Počítám že lidé kteří tohle dělají už mají nějaký multidomain hosting zaplacený. Osobně používám tu střední variantu od godaddy. Kde mě to celkem stojí se slevou a VAT daní cca 60USD/rok a můžeš hostovat kolik domén chceš.

  4. Mě by zajímalo, jak zvedneš za čtvrt roku návštěvnost z 400 na 1-5k na typo doméně. To ti lidé pak nechodí skrze to, že se přepíšou, ale i z jiných zdrojů ne? – Jaké to tedy jsou?

Komentáře nejsou povoleny.