GoDaddy koupil Neustar

S přehledem největší registrátor domén na světě GoDaddy koupil Neustar, čímž se prakticky získal kontrolu nad doménami s .biz, .co, .in a .us.

Společnost Neustar byla založena v roce 1996, aby se vypořádala s obtížemi přenositelných telefonních čísel v USA. V roce 1997 na tuto činnost získala kontrakt od vlády. Stala se úspěšnou a postupně se rozšířila na další služby spojené s telekomunikacemi a internetem. Kontrakt na čísla společnost ztratila v roce 2016, tehdy měl hodnotu 500M USD. V roce 2017 dosáhla obratu 1,2 miliardy USD.  Neustar je registrem domény .biz a má kontrakt na .us, .co a .in. Dále poskytuje technický backend pro zhruba 240 registrů s více jak 12M doménami ve správě.

GoDaddy asi představovat není třeba. Je to největší registrátor domén na světě, který měl v roce 2019 obrat téměř 3 miliardy USD. Mimo domén poskytuje ještě hostingové služby. GoDaddy je ve světě známý svým masivním marketingem, který je často dost výstřední. Jeho reklamy se od roku 2007 vysílají například na největší sportovní akci USA Super Bowl, kde je vysílací čas extrémně drahý. Známá byla také jeho reklama, kde měl polepené celé auto, na Indianapolis 500 a NASCAR.

Akvizice Neustar je velký krok i pro GoDaddy. Posouvá tak svůj byznys dál. Aby nedocházelo ke střetu zájmů, tak se rozhodl, že tato část jeho podnikání pojede pod společností GoDaddy Registry. I tak GoDaddy může Neustar hodně pomoct. Prodávat domény umí.

V každém případě mu to otevírá cesty k novým doménám. Neustar vlastně budoucí GoDaddy Registry má vše potřebné, aby mu zajišťoval provoz jeho vlastní domény. GoDaddy se totiž už dříve angažoval v činnosti registru. Například zaštítil rozjezd domény .me. Věřím že by to uměl uchopit po svém.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

3 komentáře u „GoDaddy koupil Neustar“

Napsat komentář