Jak Google bojuje s podvodníky a falešnými účty na Google Maps

Google Maps je s narůstajícím počtem uživatelů s mobilními telefony stále důležitější a důležitější služba. Zatímco klasická reklama je vnímána spíše negativně, tak profily a nabídky firem v Google Maps jsou naopak vnímány jako potřebné. Sám si už nevzpomínám, kdy jsem naposledy klikl na nějakou bannerovou, textovou anebo videoreklamu, ovšem na Google Maps hledám každou chvíli něco. No a když mi vyskočí push notifikace že v okolí je nová restaurace tak prostě zvědavě kliknu. Google v tom prostě vidí potenciál, ale není sám…

Od založení Google Maps bylo do služby přidáno více jak 200 milionů míst. Během jednoho měsíce zaznamenají tyto místa více jak 9 miliard prokliků. Jen přes Google Maps jde více jak 1 miliarda hovorů (kliknutí na telefonní čístlo) a 3 miliardy žádostí o naplánování trasy. To jsou neuvěřitelná čísla. Není se tak čemu divit, že to táhne podvodníky.

Za den přibudou do Google Maps miliony zápisů (nové komerční profil, recenze, hvězdičky atd.) a převážná část z toho je užitečná a věcná. Občas se však objeví podvodník, který z toho chce profitovat. Například prodávají služby, které jsou zdarma, vydávají se za obchodníka anebo přeprodávají zakázky. Ačkoliv se jedná jen o malou část firemních zápisů, tak to zhoršuje pověst služby a může někoho stát i slušné peníze.

Je to však náročné, protože jakmile Google vypátrá podvodníka a zruší mu firemní zápis, tak si za chvilku založí další účet. Google tak musí neustále vylepšovat své techniky detekce a občas i přistoupit ke zpřísnění pravidel. Používají jak manuální tak i automatizovaný systém a tvrdí že od roku 2017 udělali opravdu velký pokrok.

Za rok 2018 se jim podařilo smazat více jak 3 miliony falešných profilů a dokonce 90 % z nich bylo odstraněno dříve, než je uviděl jediný uživatel. Za 85 % odstraněných profilů může interní systém. 250K profilů bylo odstraněno na základě nahlášení uživatelů. Dále bylo odstraněno 150K uživatelských účtů, které byly zneužity, což je nárůst o 50 % oproti roku 2017.

V tomto roce byl připraven nový systém hlášení podezřelých profilů a zápisů. Google se také více zaměří na odvětví, které jsou častěji zneužívány.

Závěr

Google Maps je super služba, která má ještě velký potenciál. Každý měsíc jí využije více jak miliarda lidí po celém světě. S tím samozřejmě bude narůstat i počet zneužití. Bez toho to asi na internetu ani nejde :)

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

2 komentáře u „Jak Google bojuje s podvodníky a falešnými účty na Google Maps“

    • To je můj pravidelný překlep. Opravím. Kdyby to nechali, tak jsem teď nemusel dělat překlepy :)

Komentáře nejsou povoleny.