Každá 25. stránka v indexu Google byla kvůli chybě deindexována

Každá 25. stránka v indexu Google byla kvůli chybě deindexována

Od 4. dubna se z Google indexu začaly postupně vytrácet stránky. O tři dny později Google přišel s prohlášením, že se jedná o chybu a že jí opravil. Bohužel jak se ukázalo, tak to nebyla úplně pravda, začaly totiž mizet další stránky. Google tak vydal další prohlášení, že bug ještě nebyl naplno odstraněn. Definitivně bylo vše opraveno až ve středu 10. dubna. Mnoho webů přišlo kvůli chybě o návštěvnost.

Na otázku kolik vlastně bylo zasaženo stránek nakonec odpověděl MOZ, respektive jejich databáze a monitorování pozic. Podle jejich slov to bylo celkem 4 %, tedy každý 25. stránka prostě z Google indexu vypadla.

Jako vzorek vzali 23.237 stránek. Tyto stránky si dlouhodobě drželi své pozice, takže jejich nenadálý propad či zmizení ukázalo, jak velký dopad vlastně chyba měla. Graf také ukázal, že k výpadkům došlo hlavně 5.4 (4 %) a 7.4. (4,4 %).

Do grafu je také zanesena velká změna algoritmu Google v březnu – to je ten pozvolný pád.

Závěr

Chyby se nevyhýbají ani Google. Tentokrát jí byl Google schopný opravit rychle, což bude tím jak velké skupiny se dotkla. Pokud by se jednalo o něco menšího, možná bychom si museli počkat o dost déle. Co z toho vyplývá? Že bychom měli více diverzifikovat zdroje návštěvnosti a rozhodně nespoléhat jen na SEO. Chce to sociální sítě a občas se ukázat i v diskuzích :)

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář