Zájem o irské domény roste, částečně za to může i brexit

Irská doména .ie zažívá zlaté časy. IEDR (registr irských ccTLD) informoval, že koncem roku 2018 bylo registrováno celkem 262.140 .ie domén. Jejich počet se zvedl o 10,4 %.

Celkem přibylo 51.140 nových domén. Nárůst počtu nově registrovaných domén byl meziročně o 29 %. Téměř deset tisíc přitom registrovali Britové (bez Severního Irska). IEDR to připisuje blížícímu se brexitu. Britové registrovali nové .ie o 28 % více než v předchozích letech. Mohlo by to poukazovat na přípravu firem přesunout své podnikání do Irska, které je nejen členem EU, ale má také velice příznivou daňovou politiku.

Ovšem do statistik také určitě zasáhla úprava pravidel IEDR a nové promo akce na podporu domény .ie.

Internet je plný článků jak přesunout svůj byznys z Velké Británie do Irska. Dočtete se v nich, že pro podniky čeká daň 12,5 %, místo 19 % v Anglii, život v Dublinu je také levnější než v Londýně a také o rychle rostoucí irské ekonomice (Forbes zařadil Irsko na 11. místo jako nejlepší zemi pro byznys, paradoxně Anglie je 1., ČR je 29.).

Že to řada lidí myslí vážně potvrzuje i Irská pasová služba (The Irish Passport Service). Ta v minulém roce zaznamenala 98.544 žádostí, což je nárůst o 22 %. Samozřejmě nejsou to žádná extrémní čísla ale ukazují že se něco děje.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup