Subdomény k 26 prémiovým doménám .blog zdarma

Lukrativní nTLD .blog získala v květnu 2016 společnost Knock Knock Whois There LLC za 19M USD. Jak se později ukázalo, tak za ní stál Automattic, který provozuje WordPress.com. To rozhodně zvýšilo prestiž .blog, protože už to nebyla jen další nTLD, ale součást jedné z největších blogovacích sítí na světě. Tedy s koupí domény máte za 85 CZK/měsíc i odladěný webhosting s nejrozšířenějším redakčním systémem. V současné době je registrováno kolem 147K domén .blog. Parkováno je jen 26,5% (průměr pro všechny nTLD je 58%).

WordPress.com ale vyrostl hlavně na webech, které jsou zdarma. Ty si můžete zřídit na subdoméně *.wordpress.com. Vzhledem k tomu, že by se mělo na něm nacházet přes 1 milion subdomén, tak už asi není moc z čeho vybírat. Automattic tak chytře sáhl po své nTLD .blog a využil následujících 26 prémiových domén:

  • Pro magazíny: business.blog, finance.blog, law.blog, news.blog, politics.blog a water.blog.
  • Pro blogy: car.blog, game.blog, fashion.blog, food.blog, travel.blog, family.blog, fitness.blog, health.blog, home.blog,  school.blog, art.blog, movie.blog, music.blog, photo.blog, poetry.blog a video.blog.
  • Pro vědce a IT nadšence: code.blog, science.blog a tech.blog

Jaká je tak 26tá jsem nezjistil :) Honza jí nakonec odhalil, jedná se o sport.blog.

Mimochodem subdomény na těchto doménách mohou v budoucnu přitáhnout zajímavou pozornost. Klidně by totiž mohly mít nějaký type in trafik, případě je zkusí Automattic nějak podpořit. Takže jak jsem koukal lidi už si začali “rezervovat” zajímavé kousky. Ostatně něco podobného se už dříve stalo třeba u Twitter. Zajímavé názvy účtů se dokonce prodávaly.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

2 komentáře u „Subdomény k 26 prémiovým doménám .blog zdarma“

Komentáře nejsou povoleny.