Europol zabavil 20 tisíc domén

Europol zabavil 20 tisíc domén

Podle tiskové zprávy Europol bylo zabaveno více jak 20 tisíc domén, na kterých se prodávaly padělky zboží. Europol ve spolupráci s agenturami EU a USA provedl rozsáhlí zátah proti prodejcům padělaného zboží.

Tato rozsáhlá akce, které se účastnilo celkem 27 různých agentur, organizací a dalších složek začala v roce 2014. Cílem bylo zničit rozsáhlou síť, která prodávala padělky luxusního zboží, sportovní oblečení, elektroniku, farmaceutické výrobky a nelegální kopie. Při akci bylo zabaveno i 20.520 domén, které využíval tato síť k distribuci padělků.

Podobné akce nejsou nic neobvyklého. Například v roce 2012 bylo zablokováno přes 18 tisíc webů, tehdy šlo ale hlavně o stránky nabízející pochybná farmaceutika. V roce 2014 pod vedením Interpolu bylo zablokováno 10.600 webů. Jednalo se o jednu z největších akcí, které se účastnilo téměř 200 subjektů ze 111 zemí světa.

Závěr

Celkem by mě zajímalo co se se zabavenýma doménami dál děje. Jestli je nějakou dobu budou držet vybrané organizace a pak je pustí do oběhu, anebo už budou zabrané „na neurčito“.

Například jsem narazil u .cz na domény, které jsou už roky po expiraci a nic se s nimi neděje. Třeba kampala.cz (expirace 2013), past.cz (2013), stavebko.cz (2014) atd.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář u „Europol zabavil 20 tisíc domén“

Komentáře nejsou povoleny.