Google vylepšuje knowledge panel pro online magazíny

V dnešní době jsou stále poměrně žhavým světovým tématem falešné články a dezinformace. Googel i Facebook, jako velcí distributoři informací, tento problém chtějí nějakým způsobem řešit. Posledním počinem Google je úprava informačního panelu, kde zobrazuje jaké ceny daný online magazín získal a o čem píše.

U českých online magazínu jsou to prozatím jen ty ceny. Konkrétně vybírá z cen Křišťálová lupa. Zobrazuje v jaké kategorií web vyhrál.

Například takovýto informační panel vidíte u online zpravodajského serveru ihned.cz

Google vás informuje, že ihned.cz byl nominován na cenu křišťálové lupy v kategorii zpravodajství. Text s nominací jde prokliknout a dostanete se na seznam výsledků.

Případný zájemce o informace se tak ze zdrojů třetí strany může dozvědět, že s některými online magazíny nemusí být všechno v pořádku.

Závěr

Je to celkem zajímavá metoda jak upozornit na důvěryhodnost online magazínu a přitom se od něj nenápadně distancovat. Jen by to chtělo spíše místo infoboxu takovéto informace vkládat poblíž výsledků vyhledávání. To by mohlo mít celkem silný dopad nejen na organickou návštěvnost ale i reputaci daného webu.

Na druhou stranu asi by to chtělo projet i rejstříky a zjistit, kdo třeba dané magazíny vlastní. Určitě by bylo zajímavé u výsledky s články vědět, kdo na ně třeba mohl mít vliv ;)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

3 komentáře u „Google vylepšuje knowledge panel pro online magazíny“

 1. Je to možná revoluční a kacířská myšlenka, která je tak odvážná, že mám obavu ji vyslovit: Neměl by vyhledávač vyhledávat informace?

  ///

  U vyhledávačů existují čtyři kroky vývoje, jak jde čas:

  1) Vyhledávač, který vyhledává informace.

  2) Vyhledávač, který poskytuje Jedinou Správnou Pravdu (registered trademark) – a začíná si hrát na přímého či nepřímého cenzora.

  3) Nepoužitelnost vyhledávače k hledání informací.

  4) Krach firmy, co provozuje vyhledávač.

  ///

  To, co mě trápí, není relevantnost informací – tu Google nevyřeší. V okamžiku, kdy Google vyrazí na hodinu člověka, který si dovoluje říci, že ženy nemají takový zájem o IT (James Damore) a sáhne tak na svatou modlu genderové diverzity – od takového subjektu nechci žádné kastování, hodnocení a cenzurování informací, není k tomu morálně ani kongnitivně kompetentní.

  To, co by měl Google skutečně urgentně řešit:

  1) Google je rok od roku horší. Velice často nachází výsledky, které neobsahují ani jediné zadané slovo, kterou do Google vyhledávače zadán.

  2) Na prvních místech nejsou informace, ale reklamy a pozice získané SEO.

  Miloslav Ponkrác

 2. A kto určuje, čo je dôvery-hodné a čo nie? Prečo chce Google (alebo ktokoľvek iný) určovať, čo má byť hodné mojej dôvery alebo nie. Napr. slovenské SME.sk nie je pre mňa dôveryhodný a je mi úplne jedno, koľko nominácií a koľko cien získal – notabene od skupiny rovnako “dôveryhodných” alebo ako sa u nás hovorí “mienkotvorných” médií. Moju mienku mi nemusí nikto tvoriť, na to si stačím sám. Chcem len mať prístup k informáciám. Neblokovaný, necenzúrovaný, nemanipulovaný.

 3. Každý režim v historii vždy potlačoval / cenzuroval informace, které mu nebyly pohodlné. Tento takzvaně demokratický v tom není žádnou výjimkou.

Komentáře nejsou povoleny.