Facebook chce doménu Facebook.ru

Facebook se rozhodl, že nastal čas pořídit si doménu Facebook. ru. Tu od roku 2005 vlastní společnost Russian Golden Crown. Ta jí využívá jako zdroj type in návštěvnosti, kterou přesměrovává dále.

Facebook dal společnosti ultimátum do 30. září 2017. Do tohoto data jí má přestat používat. Russian Golden Crown se brání tím, že v roce 2005 Facebook ještě v Rusku nepůsobil. Na ruský trh vstoupil až tři roky později. Dále upozorňuje na fakt, že Facebook za 12 let neposlal žádnou oficiální stížnost ani žádost ohledně domény.

Jen pro zajímavost. Facebook má v Rusku zhruba 11 milionu uživatelů, takže type in trafik může být na doméně opravdu zajímavý.

A co bude dál? Facebook poukázal na článek v ruském občanském zákoníků, kde je pokuta za zneužívání obchodní značky 5 milionů RUB (cca 1,9M CZK) anebo dvojnásobek ceny licence za značku. Takže hodlá o doménu bojovat. Uvidíme co protistrana. Možností má více. Může se zkusit doménu nabídnout za přijatelnou cenu anebo se soudit. Ačkoliv Facebook s největší pravděpodobností doménu získá, tak soudy se mohou protáhnout.

Co se týká TM a .ru domén, tak v minulosti už třeba Google získal doménu gmail.ru.

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

4 komentáře

  • Jan

    Doufám, že FB získá prd. Sám thefacebook.com koupil facebook.com v dubnu roku 2005, nemůže si nárokovat jinou doménu registrovanou cca o měsíc později v naprosto jiném státě. Pokud ji získa tak snad jen mimosoudně, každopádně je FB "patentovy" trol.

    (3)

Komentáře jsou vypnuté.