WordPress pluginy co vydělávají peníze

Vzhledem k tomu, že teď není moc o čem psát, tak jsem opět sáhl do seznamu “Otázky které zpracuješ do článku, když se nic neděje”. Mimochodem opravdu doporučuji si podobný seznam začít dělat. Dnes se podíváme na WordPress pluginy co vydělávají peníze.

Ad Inserter

Když jsem s WordPress začínal, tak jsem vkládal reklamní kód do stránek “manuálně”. Vzal jsem prostě kód a někam jej umístil. Často pěkně po amatérsky někam do šablony. Což samozřejmě znamenalo, že následující aktualizace vše přepsala. Ale tímto jsme si prošli všichni ;)

Pak jsem potřeboval vkládat reklamu do článků. Ideálně pod určitý odstavec. No a tady jsem poprvé narazil na plugin Ad Inserter. Stačilo vložit reklamní kód a nastavit si jak a kde se má zobrazovat. Nepřeberné množství možností mi to umožnilo. Plná verze pluginu navíc umožňuje zobrazovat různou reklamu pro různá zařízení. Jo a abych nezapomněl. Spousta lidí jej používá protože umí zobrazovat či nezobrazovat reklamu podle rubrik, štítků atd. Takže třeba pro AdSense můžete vynechat citlivé témata.

Později jsem však pochopil, že největší síla pluginů jako je Ad Inserter není v tom, že umí vkládat reklamu, ale v možnosti si jí organizovat na jednom místě. Prostě nehledáte reklamní kódy po nějakých souborech, ale máte je všechny na jednom místě. Velmi to ušetří třeba A/B testování.

 

JaspreetChahal’s Coupons Lite

Kupónové weby fungují už nějaký ten pátek. Osobně žádný specializovaný nemám, ale na cn130 mám pár stránek s kupóny. Používám na nich JaspreetChahal’s Coupons Lite. Nutnost kliknout na odkaz v kupónu výrazně zvyšuje šance, že provize bude připsána právě vám. Většina lidí totiž když vidí v objednávkovém formuláři možnost zadat kupón, tak jej začne hledat ve vyhledávačích a většinou pak provizi bere právě majitel kupónového webu. Takže napíšete li recenzi na nějaký produkt či službu a chcete zvýšit šance, že provize bude připsána zrovna vám, tak přidejte i kupón na slevu.

A proč k tomu využít podobný plugin, když návštěvník už kupón získal z článku a provedl proklik? Opět je to o organizaci a času. Editovat desítky článků, když aktualizujete kupóny je časově náročné. Takto máte všechny kupóny pěkně pohromadě na jednom místě.

 

Podčlánková inzerce

Pokud se podíváte pod tento článek, tak uvidíte možnost koupit si pod ním textovou reklamu (tato forma monetizace se nazývá podčlánková reklama). Zadávání reklamy tak i platba probíhá zcela automaticky díky pluginu Podčlánková Inzerce, který provozuje systém Copywriting.cz. Plugin umí prodávat reklamu i bez Copywriting.cz (přes PayPal), ale tam je třeba řešit pak fakturaci individuálně a hlavně MOSS/VIES pro zahraniční kupce. I když můžete vydělat podstatně více peněz, tak mě osobně to za to nestálo a prodávám podčlánkovou reklamu přes Copywriting.cz.

Závěr

Tohle jsou příklady tří WordPress pluginů, které mi opravdu vydělávají reálné peníze. Kolik přesně Ad Inserter nedokážu teď na narychlo spočítat. Jedu přes něj PPC, affil, AdExpert i přímý prodej. JaspreetChahal’s Coupons Lite za tento rok do 10K na cn130. Přes Podčlánkovou inzerci jsem prodal přes 300 reklam jen na 404M.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

4 komentáře u „WordPress pluginy co vydělávají peníze“

  1. Ahoj. Ctu te pravidelne a vetsinu uvedenych pluginu pouzivam. Kdyz ses ale dotkl tohoto tematu a uvadis sva cisla, tak mi to neda a musim pridat “kritiku” na tvou podclankovou inzerci. Co takhle zmenit tvuj text na neco jako “Kupte si reklamu na tomto skvelem miste naporad…” nebo nejak podobne? Ma draha dvouleta dcera na vetsinu otazek zacinajicich na “nechces?” odpovida “ne, nechci!”. A myslim, ze to obecne plati i u dospelych deti. :)

  2. Presne ako píše Martin – je to jednoduchá psychológia predaja – všetko čo začína na -nie tak ľudia v 90% prípadoch nato odpovedajú nie nechcem. A k tym pluginom Ad Inserter som neskúšal ale používam Advanced Ads a zvláda to úplne všetko dokonale a jasne prehľadne a aj ten predaj reklamy napriamo. Len je to už ťažké a zrejme aj zbytočné prechádzať na niečo nové ked človek už má niečo otestované a vyskúšané.

  3. Děkuji za kritiku k Podčlánkové inzerci. Aktuálně s Copywriting.cz chystáme vydání verze 2.3.0, která přinese několik vylepšení (možnost umožnit prodej pouze follow/nofollow/obou typů; v případě posledního si rozhodne inzerent; menší nároky; možnost nastavení si konverzního pixelu aj.) a také bude změněna výchozí hláška :)

    Klidně nám můžete napsat na podporu systému, reagujeme svižně a rádi inovujeme :)

Komentáře nejsou povoleny.