Hmm proč mě seznam zlobí…

Hmm proč mě seznam zlobí…

Ještě než půjdu spát jsem chtěl napsat článek o novém vzhledu Seznam.cz. Vzhledem k tomu, že pokrok nastal hlavně u mobilního vyhledávání, napadlo mě přidat k článku pár vlastních screenshotů. Říkal jsem si jak by bylo hezké mít na prvních místech třeba můj web o Pokémon GO. Jenomže jsem ho tam nedohledal…

Ne že bych se zrovna nějak extra vyřádil na SEO. Vlastně je to jeden z mála projektů, kde jsem se vlastně o nic ani nesnažil. Většina návštěvnosti proudí ze sociálních sítích anebo má přímou návštěvnost. Na druhou stranu podle zkušeností z ostatních projektů a množství relevantní konkurence je divné že web nedohledám…

Google problém nevidí

Samozřejmě mě napadla nějaká chyba, třeba s HTTPS, takže jsem koukl do Search Console jestli tam něco není. Googel však žádný problém neviděl. Pozice jsou za posledních 28 dnů v pohodě.

Dotazy Pozice CTR
pokemon go 2,9 12,88 %
pokémon go 3,4 4,8 %
pokemon go aktualizace 1,1 43,64 %
pokemon go cz 2,2 31,2 %
pokemon go novinky 1,8 58,82 %
pokémon go novinky 1,9 72,22 %

Na Seznamu nic

Seznam ale z nějakého důvodu zlobí. Přitom na slovní spojení pokemon go se už od druhé stránky začnou objevovat stránky s pochybným obsahem.

Teď když to procházím detailnější tak mě zarazilo, že tam není více webů, kam chodím pro informace.

Je to ve slovním spojení?

Společnost, která vydala Pokémon GO, nějak pozapomněla vydat jakýkoliv návod. Takže většina hráčů netuší jak hru vůbec hrát. Jednou z otázek, na kterou hledá většina hráčů odpověď je jak funguje a zdali se dá ovlivnit evoluce jednoho z pokémonů. Tomuto tématu se věnovala velká většina online magazínů, které o Pokémon GO psala. Samozřejmě jsem o tom napsal i já článek Jak ovlivnit evoluci Eevee.

Téma jsem zpracoval narychlo, článek pak přepsal a několikrát aktualizoval. Přiznám se že u něj už jsem na SEO i trochu myslel. Díky onpage optimalizaci a internímu prolinkování se mi podařilo dostat na dlouhé měsíce na první místa jak na Google tak i Seznam. Takže proč nezkusit zadat evoluce eevee.

Překvapivě článek je na prvním místě. Takže problém s webem asi nebude.

Závěr

Jediné co mě napadá je, že slovní spojení Pokémon GO řeší Seznam nějak odlišně. Možná chyba, možná spíše téma pro nějakou konspirační teorii o spoustě reklamy všude kolem.

V každém případě novému vzhledu Seznamu by neuškodila snadná volba zobrazit pouze české weby, jak tomu bylo u starší.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

6 komentářů u „Hmm proč mě seznam zlobí…“

  1. No já se seznamem a ne ve fulltextu, ale v jiné části jejich služeb pozoruju taky skokový opravdu brutální negativní posun směrem k těm nejhorším podvodníkům.

    Tak sem trochu googlil a zdá se, že původního ředitele co sice oddělal fulltext, ale jinak firmu tak nějak držel alespoň finančně nad čárou ponoru vyhodili a teď je tam ještě o třídu jiný, „“lepší““ borec.

  2. Nový vzhled vyhledávání Seznamu je asi rychlejší na načítání, což je výhoda pro mobily, ale chybí mi náhledy stránek, jako to bylo ve starém vyhledávání. Myslím, že tímto krokem Seznam přijde o spoustu uživatelů na stolních počítačích. Teď se to vzhledově tak moc neliší od Google, akorát mi připadají nesmyslnější výsledky. O komerčních frázích s řazením za prachy už jsem tady psala dřív.
    Nebo tam jde náhledy nějak vrátit?

    • Zdravím, ve spamu končí desítky až stovky příspěvků. Většinou kvůli špatným odkazům (affil, web se špatnou reputací). Občas nějaký příspěvek s IP na blacklistu.

  3. Serp seznamu je dlouhodobě naprosto tragický a myslím že nemá cenu ho řešit. Jasně je tam spousta trafficu, ale přispůsobovat web kvůli seznamu je blbost, protože než provedete všechny změny abyste získali dobré pozice, tak seznam udělá nový update a můžete záčít zase odznova.

Komentáře nejsou povoleny.