Google začal zobrazovat ve vyhledávání recenze od jednoho hodnocení

Když si někdo přes Google “prolustruje” vaší firmu, tak se mu zobrazí i karta se záznamy z Google Moje Firma, popřípadě Google plus. Zároveň se objeví i průměrný počet hvězdiček, které máte z recenzí. Ještě nedávno bylo potřeba proto mít alespoň 5 hodnocení. Dnes už vám bude stačit jen jedno.

Co to znamená?

Předně je třeba se začít hodnocením vážně zabývat. Spousta firem se zaměřuje pouze na Facebook a ostatní ignoruje, protože je to práce navíc a většinou z nich žádná velká návštěvnost není. Proto mají jen vytvořené profily ale neaktualizují je. Jenomže právě teď právě to jedno či dvě hodnocení na Google Plus má, ve vyhledávání na Google, větší váhu než desítky na Facebook. Všichni jej totiž uvidí.

Je třeba si uvědomit, že dříve průměrná známka 4,2 znamenala 1 negativní hodnocení a 4 pozitivní. Tedy že jste hodnoceni někde mezi 4 – 5. Jenomže teď můžete klidně být na 3,6 díky jednomu negativnímu a dvěma pozitivními. Vaše služby jsou tedy někde mezi 3 – 4. To už není zas tak dobré. Vlastně to vypadá podezřele. Potenciální zákazník pak klikne na detaily hodnocení. Ty dvě pozitivní přeskočí a zaměří se na to negativní. No a jak dobře jistě víte, tak lidé, kteří hodnotí nejhůře se většinou umí také velice obsáhle a hlavně barvitě rozepsat.

Šanci, že změníte něčí hodnocení dodatečně klesá postupně časem. Poté co naštvaně odešel už nebude chtít nic řešit. Jakmile se mu však začnete věnovat včas a chcete situaci řešit, je zde šance, že hodnocení změní anebo alespoň poupraví text.

Závěr

Řešit nespokojené zákazníky je někdy velice náročné na nervy a čas, jenomže pokud se jejich názor zobrazuje na Google, tak to prostě nějak musíte dělat, anebo se smířit s tím že to může pár lidí odradit. Samozřejmě jde to řešit i obráceně. Pokud budete mít stovky hodnocení, tak pár negativních se v nich ztratí. Chce to lidi motivovat psát pozitivní recenze.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář u „Google začal zobrazovat ve vyhledávání recenze od jednoho hodnocení“

  1. Možná to bude další bojiště pokud se tě někdo bude chtít zbavit… Stačí abys byl řemeslník a o netové věci se nestaral a “dobrý” soused se ti může postarat o nedostatek zakázek…

Komentáře nejsou povoleny.