.net od února zdraží, tak prodlužujte dokud je čas

.net od února zdraží, tak prodlužujte dokud je čas

Nastalo to období v roce, kdy Verisign zdražuje záznamy v databázi domény .net. Nově si tak za registraci, prodloužení a převod .net připlatíte o 8 % více. Cena se samozřejmě bude odvíjet od jednotlivých registrátorů.

Verisign je běžnou akciovou společností, takže jejich snaha vydělat na doménách, co nejvíce se dá chápat. Navíc prozatím nemají moc velkou konkurenci v nTLD. Ty jsou stále poměrně drahé, protože potřebují pokrýt náklady. Ovšem většina nákladů s počtem registrovaných domén neporoste, takže od určitého množství se možná dočkáme i lepších cen.

.net domény byly vždy druhou volbou po .com. Mají dobrou reputaci a ani cena není špatná. Z komba .com, .net a .org jsou stále nejlevnější.

Co se týká dneška, tak u nás je jasnou jedničkou .cz. Pak je to obtížnější. EURid tlačí svou .eu jak cenou, tak i investicemi do marketingových kampaní registrátorů. Ve výsledku tak kupujete .eu doménu za zlomek ceny gTLD a prodlužujete za polovinu. Asi bych dal .eu doménu na druhé místo, i když přiznávám, že kampaně EURid už snad vidím všude :)

Krom .com domény, ostatní gTLD navíc svádí bitvu s progresivnějšími nTLD. Jenomže ty jsou stále drahé. Většina stojí kolem 20 USD a to je pro Česko, kde pořídíte webhosting na celý rok za nižší stokoruny prostě hodně. Masově používána doména prostě nemůže být dražší než webhosting na rok. Na druhou stranu, kdo se chce odlišit to musí pojmout jinak.

Prodlužte svou .net dokud je čas

Zase jsem se rozepsal o něčem jiném než jsem chtěl :)

Prostě prodlužte svou .net doménu teď hned. Fakt to neodkládejte na poslední chvíli anebo na zítřek, nebo dopadnete já. Prostě na to zapomenete.

Zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář u „.net od února zdraží, tak prodlužujte dokud je čas“

  1. Každý měsíc prodlužuji některou ze svých domén, na kterých běží obsahový web. Ani netuším, kdy mi exspiruje jediná .net doména o cyklistice a těch 8 procent není nic zajímavého, proč bych ji měl prodlužovat právě teď. Navíc sám každý rok mírně zvyšuji cenu PR článků ;)

Komentáře nejsou povoleny.