Kolik vydělá jeden z nejznámějších domainerů na světa za rok?

Kolik vydělá jeden z nejznámějších domainerů na světa za rok?

Mike Mann je jeden z nejznámějších domainerů na světě. Jeho doménové portfólio čítá přes 270 tisíc kousků a najdete jej na stránkách DomainMarket.com. Je mu 50 let a bydlí v USA. V IT se pohybuje od začátku 90. let minulého století. Domainerem se stal v roce 1998, kdy mu za doménu Menus.com nabídli 25K USD. Den na to nabídku zdvojnásobili. Řekl si: „Dal jsem za to 70 USD!“ a druhý den už byl v doménovém byznyse.

Jen pro zajímavost Mike Mann drží jeden rekord. Během 24 hodin si zaregistroval 14.962 domén. Okomentoval to slovy “I’m just really greedy. I want to own the world.“

Redaktorům z onlinedomain.com se podařilo na základě několika indícií odhadnout kolik Mike Mann na doménách za rok vydělává.

Mike Mann prozradil, že průměrná cena za prodej domény přes jeho DomainMarket.com je 2,6K USD. Bylo to v příspěvku, že se oproti minulému roku cena zdvojnásobila.

Když se NameJet pochlubil, že v listopadu 2016 prodal domény za 725K USD, Mike to komentoval slovy, že na svém soukromém tržišti udělal půlku. Takže to mám první číslo – 362,5K USD. Tedy zhruba 4,35M USD za poslední rok.

4,35M USD děleno 2,6K dělá 1.673 domén. Pokud odečteme udržovací poplatek 8 USD za doménu (2,16M USD), tak to máme zisk 2,19M USD. Samozřejmě portfólio je nutné doplňovat, platit za servery, administraci atd. Ale berme tato čísla čistě jen orientačně, tedy spíše s velmi velkou rezervou :)

Závěr

Tak a teď schválně, kdo je u nás největší domainer a kolik tak asi vydělává? ;)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

10 komentářů u „Kolik vydělá jeden z nejznámějších domainerů na světa za rok?“

 1. Není nutné vlastnit tisíce, nebo desetitisíce domén, aby někomu ročně přiteklo 10M+ za jejich prodeje, není to absolutně vůbec o počtech, je to jen a pouze o jedné věci – Uvědomit si, že doména má pouze takovou hodnotu, jakou je za ni investor ochoten zaplatit a tohle když si uvědomí kdokoliv, může se v tomto bizu pohybovat velmi snadno…

 2. Je otázka když stále přibejvá dostupných koncovek zda se hodnota průměrných domén nerozmělňuje.

 3. Též si myslím, že s příchodem nových domén – koncovek, bude pro takového domainera jen otázka času, aby si vůbec vydělal cca 2M USD na roční udržovací poplatky jeho mega portfolia.

  Nebo se bude muset přeorientovat na nové koncovky:)

  Nic proti .com koncovce, pořád má svoje kouzlo, ale proč bych měl dnes řešit .com doménu s názvem např. „myblog.com“, když můžu mít „my.blog“.

  Právě třeba to druhé klíčové slovo v našem požadovaném názvu domény je volné jako přímo koncovka, a to je ta síla:-)

  bike.shop
  night.club
  seo.guru

  Samozřejmě „my.blog“ a výše psané je už fuč, je to jen příklad, že nové koncovky mají potenciál do budoucna.

  To .com mě tam prostě vadí… .COM bude TOP jen ty nejlepší kousky, ostatní jede jen a jen ze setrvačnosti, a jen čas to překlopí na nové koncovky.

  Do nedávna jiná možnost nebyla, ale teď , dnes, v tuto chvíli, přo každého z nás jsou neskutečný možnosti regnout si za pár kaček doménu, o které se nám mohlo před pár lety jen zdát. A ta doména může mít za těch pár let i nějakou hodnotu, případně může lépe vystihnout váš web, projekt, podnikání.

  Fandím novým koncovkám:-)

 4. S novými koncovkami to nebude tak žhavé, protože ty dobré spekulanti skupují taky. A rychle. Cena naopak vzroste, protože:
  1) Nové koncovky jsou výrazně dražší jak zavedené, často i 4-5x. To samozřejmě tlačí i ceny za lepší kousky nahoru.
  2) Google pořád hodně spoléhá na koncovku webu při nastavení cílení a je to hodně velký problém pro SEO. Stačí si zkusit prorazit na US trh s EN verzí webu na CZ doméně.

 5. 60K USD za veselevianoce.com je trochu moc, ne? :-)
  Tak veselé Vánoce…

 6. Ked sa tu už strhla debata o nových koncovkách a o tom že hodnota .com klesá .. tak zabudli ste spomenúť že počíta sa aj historia domeny a či nanu vedú z minulosti nejaké odkazy ;) .. to je dosť veľké SEO plus :P .. takže .com domeny stále majú svojú pridanú hodnotu

Komentáře nejsou povoleny.