Tak o kolik vám stoupla návštěvnost ze Seznamu?

Dneska jsem zahlédl tweet od @Semor_cz, kde se ptají jak ovlivnila změna hodnocení stránek váš projekt. Zatím je bez reakce, což je škoda. Celkem by mě zajímalo jak komu stoupla návštěvnost anebo pozice. Přeci jen Seznam zvedl váhu kvality stránky nad relevanci

Takže kdo používáte GA, tak porovnejte období od 17.10 do 4.11 s předchozím. Začnu třeba já u 404M.

navstevnost-po-aktualizaci-na-seznam-20161105

Moc mi toho ze Seznamu nikdy nechodilo, většina návštěv z vyhledávače drží Google (cca 3K za dané období), takže to není ledajaký vzorek. Nárůst o 170 návštěv za dané období není tedy moc vypovídající. U Google to bylo o cca 22%, tam jsou to úplně jiná slovní spojení. Většinou se jedná o odkazy na články o Zonky. Tedy mohla by za to klidně moct i nová reklamní kampaň :/

Další změny?

Bohužel nic dalšího s vypovídajícím vzorkem nemám. Ze Seznam na mé projekty nikdy nechodilo moc lidí. Navíc většina je zaměřena na velmi úzkou skupinu návštěvníků, takže změny o pár desítek lidí nejsou vypovídající. U dalších zase nepoužívám GA.

Vaše zkušenosti

A jaké jsou vaše zkušenosti. Hoďte sem odkaz na váš web a napište jestli se vám návštěvnost zvedla anebo klesla a o kolik. Klidně i pozice.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

6 komentářů u „Tak o kolik vám stoupla návštěvnost ze Seznamu?“

 1. Seznam je úplně na hlavu, u něj za dané období -13%, u Google +3,5%. U Google dlouhodobě rostu, u Seznamu padám. On je prostě jiný. U nových projektů u Google rostu pomalu, ale jistě nahoru. U Seznamu se rok potácím někde kolem podprůměru a až pak postupně jdu nahoru…

 2. Moje weby zůstaly po updatu na stejných pozicích. Tipuju že změna pomůže hlavně hodně velkým webům a pohorší si menší weby, které s těmi velikými soupeří v SERPu.

 3. Na svém blogu mám na Seznamu po změnách meziměsíčně +12%, což může být ovlivněno i něčím jiným, než nedávnými změnami. Obecně se setkávám s tím, že Seznam postupně padá – pozice jsou téměř na všech projektech lepší a lepší, ale lidi na něm prostě hledají méně. Trošku mě mrzí taky fakt, že Seznam pořád protlačuje dopředu weby s nekvalitními odkazy z různých katalogů a odkazových farem… Linkbuidling je pak poměrně náročný a drahý, aby se to dorovnalo (samozřejmě nechci tvořit nekvalitní odkazy, které by mohly v budoucnu vadit).

 4. Prozatím jsem žádné změny nepozoroval. Tato změna měla nastat jednorázově, nebo bude probíhat postupně, jako to bylo například při Japanelo updatu, kdy to skákalo asi týden?

 5. Mám trochu větší vzorek návštev – 25tis vs 28tis což je nějakých +13% navíc, nicméně google má v tomto období taky +9%
  Co z toho plyne ? :-)

 6. Z toho plyne, že treba redesign lupy a změny ve fulltextu seznamu se dělají v ročním období kdy vždycky díky posunu času o hodinu a tmě roste průměrná denní návštěvnost.

  Když pak předkládají data řediteli/majitelům, kteří už webu vůbec nerozumí, ti jsou nadšení jak se ony změny zázračně promítnuly na nových návštěvách a team zázračných zlepšovatelů dostane k Vánocům odměny.

  Prostě český přístup.

Komentáře nejsou povoleny.