Registrováno přes 50 tisíc .shop hned první den

Dlouho očekávané doméně .shop, za kterou stojí GMO Registry, se rozhodně povedl dobrý start. Během několika prvních hodin bylo prodáno 45 tisíc domén .shop. Doménu je přitom možné si volně registrovat od včerejška (26.9.2016)

Podle oficiálního sdělení společnosti GMO Registry během prvních dvou hodin bylo registrováno neuvěřitelných 45.427 domén. Jednalo se o otevřenou registraci, kde si mohl registrovat už každý, co chtěl. Před volnou registrací bylo v rámci Early Access registrováno zhruba 5K .shop. Co se týká prémiových kousků, tak těch se prodalo už 616.

Doména .shop rozhodně není jedna z těch, které se snaží ohromit cenou. Většina registrátorů jí prodává za 20 – 30 USD. Ostatně není se čemu divit. Jednak je to jedna z těch použitějších, ale také za .shop GMO zaplatil 41,5 milionů USD. Určitě chce aby se mu náklady vrátily.

Prozatím je ještě brzy na nějaké vyhodnocování, ale vypadá to, že většina držitelů u této domény výjimečně nebude z Asie. 23,35 % drží německá společnost United Internet AG, 10,4 % americká Tucows Domains Inc. a 8,12 % má samotný GMO Internet, Inc.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup