Subreg zdražuje odchyt na 5K CZK/doména

Subreg patří mezi nejznámější chytače .cz domén. Aby dosáhli lepších výsledků, tak nedávno zvedli ceny na 1K CZK. Jak se však ukázalo, tak to vzhledem poplatkům CZ NIC za nadměrné žádosti o registraci není dostatečné. Cenu musí nově navýšit na 5K CZK za speciální registraci.

Zdražení oznámily na sociálních sítích.

Zdražení speciálních registrací :(

Vzhledem k tomu, že správce domény .CZ – združení CZ-NIC usilovně pracuje na vylepšování svého registračního SW FRED – za což je velice chválíme – dochází pro poskytování speciální registrace k velmi nepěkné věci. Díky modernizaci systému mají nyní mnohem vyšší propustnost a tedy pro odchyty se spotřebuje výrazně více požadavků. Bohužel pro registrátory jsou požadavky limitované dle počtu jejich domén a při překročení tohoto limitu dochází k jejich zaúčtování. Minulý měsíc jsme za tyto požadavky již doplácely a služba se stala rázem velmi ztrátová. Tento měsích abychom zabránili podobné situaci, museli jsme speciální registrace .CZ domén již 19.4. ukončit. Spočítali jsme, že reálný náklad na odchyt jedné domény (bez vazby na počet požadavků zdarma) je okolo 50.000 Kč.

Na konci minulého roku jsme provedli první zdražení abychom omezili počet objednávek namísto počtu použitých požadavků a zachovali tím velmi vysokou úspěšnost. Bohužel pro nás počet objednávek vubec nepoklesl a my se pohybovali na hraně počtu požadavků v našem limitu, který však od Březnové aktualizace FREDa nemálo překračujeme.

Z výše uvedených důvodu proto docházi znovu ke změně cen služby odchytu domén a to následovně:

Základní odchyt (aukční typ): 5.000,- Kč bez DPH
Nabídkový odchyt: 15.000,- Kč bez DPH

Vzhledem ke skoro 100%ni úspěšnosti odchytu předpokládáme, že pro cenné domény bude pro Vás tato služba stále zajímavá i přes uvedené zdražení.
Děkujeme za pochopeni.

https://www.facebook.com/Subreg.CZ/posts/1111899205498862

Vyplatí se to?

Subreg si věří a tvrdí, že má 100% úspěšnost odchytu. Pokud je to pravda, tak 15K CZK za ty nejlepší kousky, které expirují rozhodně není špatná.

Ovšem věřím, že levnější variantu, která stála 1K CZK využívalo spousta lidí jen tak. Prostě se vám líbila doména, o kterou by mohlo mít zájem více lidí, tak jste si prostě zaplatili tisícovku a měli jistotu, že pokud bude smazaná tak jí dostanete. Nebyla to žádná velká částka. U 5K CZK už bych ale váhal. To radši zkusím konkurenční dAukce a budu doufat, že nikdo jiný nebude mít zájem. Na druhou stranu můžete takto i ušetřit.

Alternativa?

Pro nezajímavé kousky, které nikdo jiný nebude zřejmě chtít bych zkusil dAukce. 150 CZK za doménu je nic. Pokud by se sešlo více zájemců, tak jde do aukce. Pokud si však v den aukce doménu všimne někdo další, tak musí přihodit minimálně 750 CZK. To už není málo.

Alternativou by mohl být návrat k starým dobrým API registrátorů. Drcení požadavků po celý den vám sice nikdo nedovolí, ale nějaké rozumné intervaly, třeba co 5 minut by vadit nemusely. Proti lidem, co registrují ručně to stačit bude.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

11 komentářů u „Subreg zdražuje odchyt na 5K CZK/doména“

 1. Pomerne výrazné zdraženie ale na druhej strane subreg aj chápem že pokiaľ by mali byť stratový tak treba radšej zvýšiť ceny. A myslím si, že 15 000 za tie fakt top kúsky je ešte stále v pohode cena.

 2. Cena kolem 3 000 Kč by mi přišla adekvátní, zvláště u odchytu těch “horších” kousků. Pět už je docela ranec. Na druhou stranu alespoň ubyde pár chudších spekulantů.

 3. Subreg rozhodně nemá 100% úspěšnost odchytu, když některou doménu chtějí ONE.cz, tak Subreg utírá :-)

 4. pořád nechápu, proč dražbu expirovaných domén neudělá přímo nic.cz. Vždyť pro něj by to bylo výnosné a přitom by nikdo nemohl říct ani popel…

  • Protoze CZ-NIC odchyt i drazby, ci jakoukoliv jinou formu reseni expirovanych domen povazuje za domainerstvi = tedy nemoralni.

   • Pokud by úspěšnost byla opravdu +-100%, tak byste mohli zvážit nižší cenu, ale zálohu nevratnou. To už si spousta lidí rozmyslí.
    Odchyt za 5000 Kč se podle mě využije jen opravdu zřídka, protože drtivá většina domén za to nebude stát.
    A pokud už se tam taková doména objeví, myslím, že ji shrábne TELE3 nebo výše zmíněný ONE.cz.

    • My jsme uvolnili omezovani co jsme meli (i se kterym jsme meli 99%) a vcera se napriklad chytala indian.cz. Ta se uvolnila v 12:00, coz nas stalo vice nez 600.000 requestu. Pokud opravdu nechceme jit cestou omezovani pozadavku ale naopak moznosti je nelimitovat, tak radeji budeme chytat malo domen za draho, nez hodne domen za levno, kde hrozi ze opet budeme muset zacit rapidne omezovat pozadavky, nebo se nedoplatime za pozadavky nad limit.

     • … a přitom indian.cz zní sice hezky, ale co s tím? Cenu vyšší než 5000 Kč podle mě nemá.
      Budu sám proti sobě, ale nevratná záloha třeba 100 Kč by mohla mít větší smysl.
      A k té ne/morálnosti domainerství, já bych zase nechal prověřit antimonopolním úřadem, zda je v pořádku, aby se o .CZ doménu starala jen jedna firma. Při alespoň dvou se rázem z domainerství stane zdravý byznys a cena za požadavky půjde dolů.

     • Honza: CZ-NIC je ale sdruzeni pravnickych osob. To neni jedna firma. Jsou tam desitky firem z oboru. Jen tech co chteji delat odchyty je minimum.

      Nevratna zaloha nevyresi vubec nic, protoze porad bude spousta objednavek na spousty domen, odpadnou pouze “koncovi” zakaznici, kteri nebudou chtit prijit o tu stovku. Kdyz jsme zdrazovali z 500 na 1000 predpokladali jsme rapidni propad, jenze objednavek bylo vicemene stejne a do toho CZ-NIC udelat upgrade serveru ze jsme museli zacit rapidneji limitovat requesty :( A ten kdo da 1000,- za odchyt, nema problem dat 100,- nevratne.

      A dalsim faktem je to, ze kdo sleduje vysledky odchytu tak sam vi, ze se tu bavime o poctu zakazniku co by se dal napocitat na prstech ruky. Tedy v tomto smeru by nevratna zaloha opravdu nic nevyresila.

    • k Tele3/One bych doplnil, ze problem v uspesnosti lovu tech cenejsich domen je dan predevsim tim, ze tito registratori chytaji prave malo domen, nebo v dany den jen tu konkretni. Coz se opravdu nedalo resit, pokud jsme meli 2 – 3 domeny denne k odchytu. Zaroven, pokud jsme byly na tom spatne s pozadavkama, bylo nutne limitovat kolik jich tam prozenem.

     Tim nechci rikat, ze ted budem 100%ni, to vubec ne. Ale tim zdrazenim se nam otevira moznost byt i v tech opravdu TOP domenach (trebas ll.cz) uspesnejsi.

Komentáře nejsou povoleny.