Data o 650 tisíc .cz domén zdarma pro všechny

Asi všichni známe zakladatele Subreg Honzu Horáka. Se svým projektem posunul správu domén v Česku z temného středověku do moderní doby. Srazil přehnané marže registrátorů, vytvořil systém, kde může doména změnit majitele bez notářsky ověřeného podpisu a zjednodušil kompletně jejich administraci (hromadné ověřování, registrace, prodlužování, odchyt …). Prostě vytvořil ideální podmínky pro české domainery.

Subreg tu dlouho neměl konkurenci. Alespoň do doby než se na trhu s webhostingy přiostřilo a jednotlivé společnosti začaly prodávat domény za nákupní ceny (některé i pod). Ale ani pak to nezabalil. Přinesl služby jako whois proxy, aukci domén, mezinárodní doménové tržiště a dokonce zkusil i parking. Mimochodem Subreg respektive Gransy s.r.o. je stále v podstatě jediný akreditovaný registrátor gTLD v ČR. Ten zbytek jsou jen dealeři. Rozdíl pocítíte když dojde na problémy.

Ale o tom jsem psát nechtěl. Honza si pro vás připravil projekt nxd.domains. V podstatě je to přímý přístup k záznamům o 650 tisících .cz domén. Každá z nich byla otestována například na počet zpětných odkazů v Ahrefs (z domén, IP), Majestic Trustflow, Alexa rank a spoustu dalších věcí. Pokud potřebujete najít volnou doménu s historií tak jí zde jistě najdete. Vše je alespoň prozatím naprosto zdarma, takže toho co nejdříve využijte. Jsou to neuvěřitelná data, za která byste běžně zaplatili tisíce.

K dokonalosti tomu chybí už jen filtrování podle řetězců (počet znaků, přítomnost číslic/pomlček), první záznam v archive.org, MoZ DA/Rank a vzhledem k tomu, že se jedná o .cz domény tak s-rank.

Super práce, díky moc za data.

Share Button
(1)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

12 komentářů.

Komentáře jsou vypnuté.