Google indexuje 5x více příspěvků na Twitter než před 4 měsíci

Začátkem roku uzavřel Google s Twitter novou dohodou o indexaci tweetů. Agentura StoneTemple zveřejnila zajímavou statistiku, jak toho největší vyhledávač na světě využil. Po čtyřech měsících Google indexuje až 5x více nových tweetů, než když začínal. I tak je to jen 3,4 % z celkového počtu nově napsaných příspěvků.

Samotná čísla nejsou až tak překvapivá. Twitter je sociální síť, navíc s omezením na 140 znaků, takže zas tak moc k indexaci toho není. Podle mě jsou nejdůležitější aktuální informace a komentáře autorit v oboru k určitým tématům. Co si rozhodně Google může z Twitter vzít, je jaké odkazy právě autority sdílejí. Například k tématu Řecka jsem si četl jen články, které se mi objevili na Twitter.

Že jsou pro ně autority důležité ukazuje i průzkum. Čím více má člověk followerů tím více procent nových tweetů mu Google indexuje. Uživatelé s méně jak 10K followery mají v průměru indexováno pod 10 % tweetů, naopak celebrity s více jak 1M sledujících mají indexováno přes 36 %.

Samozřejmě toto může být ovlivněno i počtem odkazů na jednotlivé příspěvky. Redakční systémy s odkazy na tweet umí pracovat. Ukázkově tweet vloží přímo do stránky. Takže Google přispěchá a indexuje.

Co bychom si z toho měli odnést

Jednoduše Twitter má vliv na Google. Zařaďte jej mezi další faktory, které nenápadně pošťuchujete pro lepší výsledky. Najděte si na něj chvilku, propojte jej se stránkou jako to máte u Facebook a občas něco publikujte. Díky nástrojům jako je tweetdeck si můžete příspěvky i naplánovat týdny dopředu.

Průzkum

Ještě si dáme menší průzkum. Napište váš Twitter účet, kolik máte sledujících, počet indexovaných stránek (site:twitter.com/vaslogin) a celkový počet tweetů. Uvidíme jestli z toho něco vymyslíme :)

 • @404m_com – 1083 – 250/2199 (11,36%)
 • @DomenovyRobot – 332 – 170/4211 (4,03%)
 • @dejecho – 90 – 89/1351 (6,58%)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

4 komentáře u „Google indexuje 5x více příspěvků na Twitter než před 4 měsíci“

  • U anglických názvů služeb jsem vždy na vážkách. V poslední době se snažím spíše je neskloňovat. Přijde mi to jednodušší na psaní i čtení. V každém případě na toto téma uvítám diskuzi.

   • Já myslel, že se to Googlu líbí. Na Twitteru se rozhodně lépe čte, než máme to na Twitter… :)

   • Mne sa zase páči, keď sa takéto názvy neskloňujú, veď originál v aj sa neskloňujú tiež. A človek ani nemusí zbytočne premýšlať, že v akom tváre to bude správne vyskloňované + ešte aj nejakú výhodu z hladiska seo v tom nesklonovaní by som videla.

Komentáře nejsou povoleny.