Nechá Google svou sociální síť zemřít?

Asi nejsem jediný, kdo si všiml, že Google už před nějakou dobou přestal s masivní propagací Google plus. Když svou sociální síť spustil naráželi jste na ní všude, kam Google dosáhl. Dokonce se objevila i snaha pomocí ní ovlivnit vyhledávání (authorship, +1). Takže každý potřeboval být na Google plus. Jenomže posledních několik měsíců nic. Nenápadně se vytratil odkaz z hlavní stránky Google a přesunul do podoby ikonky. Google už se o své sociální síti nezmiňuje v superlativech. Kdy naposledy vyšel nějaký oficiální článek o počtu uživatelů?

Přitom má na co být hrdí. Některé služby jako Hangouts anebo Photos se opravdu rozjely. Možná i proto se z Photos stane samostatná služba. Na druhou stranu i přes nalákaní spousty internetových influencerů díky authorship lidi na Google plus prostě netrávili čas. Popravdě Google lidem migraci dost ztížil. Nejdříve pro mě nepochopitelná pozvánková metoda lidem brala chuť se vůbec snažit, pak nutnost používat reálné údaje, žádné hry a podobně. Prostě to co má konkurence byl u Google plus problém.

Google po oddělení Google Photo oznámil, že už do rozvoje sociální sítě nebude investovat. Na druhou stranu hodlá rozšiřovat další služby, které na ní budou napojené. Možná je tato sociální síť příliš velká na to aby jí zabalil podobně jako Orkut v minulém roce.

No je to škoda, každá sociální síť má něco do sebe. Mým favoritem je Twitter, ale během posledního půl roku jsem našel pár zajímavých skupin i na Facebook. Třeba:

  • https://www.facebook.com/groups/forum.affilo/
  • https://www.facebook.com/groups/zivnostnici/
  • https://www.facebook.com/groups/234311130031247/

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

5 komentářů u „Nechá Google svou sociální síť zemřít?“

  1. To je blbost. Klikatelný odkaz na G+ pomocí jména se přesunul do hlavní nabídky (Služby).

  2. Vypadá to tak, protože zrušil potichu i formát Post ads v AdWords, kterým bylo možné propagovat v AdWords přímo posty na G plus. Fungoval cca. jeden rok.

Komentáře nejsou povoleny.