XYZ.com a Uniregistry získaly od Google doménu .car

Společnosti XYZ.com a Uniregistry založily joint venture (právnická osoba vetšinou akciovka) s názvem Cars Registry Ltd, která má za cíl spravovat a hlavně vydělávat na trojici domén se zaměřením na auta. Jedná se o .car, .cars a .auto.

Uniregistry minulý rok získal v aukci domény .cars a .auto. Doménu .car získal Google, jako jediný zájemce a podepsal v lednu kontrakt s ICANN, ale před necelým měsícem jej přepsal právě na nově vzniklou společnost Cars Registry Ltd.

Cars Registry Ltd má v úmyslu spustit všechny tři domény naráz koncem roku 2015. Samotná doména .car je momentálně ve fázi testování (pre-delegation). Ostatní dvě už jsou v root systému. Prozatím ovšem žádné oficiální informace o spuštění nejsou známé.

Jejich konkurentem může být společnost Dominion Enterprises, která má .autos. Ovšem plánuje doménu prodávat pod přísnými pravidly. Naproti domu XYZ.com je známá tím, že domény spíše rozdává i lidem, kteří o ně nemají zájem.

Doména .auto v ČR

Většina nTLD zrovna není pro Česko zrovna dvakrát zajímavá. Jedná se totiž o anglická slovíčka, která s českým slovem vůbec neznějí dobře. Ty lepší kousky teprve přijdou. Například zmíněná .auto. Ta vypadá celkem zajímavě. Co jsem sledoval prodané domény i komentáře k nTLD, tak nejdůležitější je, aby doména opravdu dobře zněla. Takže že by letěly domény jako ceske.auto, levne.auto, kup.auto, prodej.auto?

Zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

4 komentáře u „XYZ.com a Uniregistry získaly od Google doménu .car“

  1. Jako jedna z nejlepších nTLD pro ČR se mi zdá .TOP, co myslíte? Třeba takové domény kabelky.top nebo práce.top by vypadaly celkem dobře.

  2. Domena car je veľmi lukratívna, len v PPC sa za jeden klik točia občas aj desiatky dolárov. Google to asi len tak zadarmo na nich neprepísal.

  3. Daniela: Za domenu nikdo PPC platit nebude. Jestli je je car v domene nebo neni je uplne jedno, s PPC to nijak nesouisi.

Komentáře nejsou povoleny.