Mobilní vyhledávání Google pro pomalé připojení

Google vidí budoucnost v mobilních zařízeních a statistiky mu dávají za pravdu. Vyzval nás k mobiliziaci našich stránek, která v blízké budoucnosti pořádně zatřese SERP. Stane se tak 21. dubna 2015. Jenomže, aby web vypadal hezky na mobilech nestačí. Co třeba rychlost připojení? Jsme přeci v Česku. Existují zde stále místa, kde pojem megabit je sprosté slovo. Přitom zdali na výsledky vyhledávání čekáme několik vteřin anebo je máme naservírované hned může rozhodnout, kdo se stane novým oblíbeném vyhledávačem.

Google tak přináší speciální verzi mobilního vyhledávání pro pomalý internet. K přepnutí bude docházet automaticky. Nejsou zveřejněné žádné parametry rychlosti, kdy se tak stane. Nebude na to mít vliv nastavení prohlížeče ani telefonu. Není ani potřeba žádná aktualizace. Vše tedy bude vyhodnocovat server Google.

Ukázka byla zveřejněna na Google+.

Ukázka speciální verze vyhledávání Google pro pomalý internet.
Ukázka speciální verze vyhledávání Google pro pomalý internet.

 

Více prostoru dostanou organické výsledky. Zmizela Google maps, infoboxy a většina reklamy. Tyto informace jsou celkem podstatné, pokud optimalizujete třeba pro restauraci, která má sídlo v internetové pustině. Méně reklamy více organických výsledků, znamená že se budete muset spolehnout na SEO. Ovšem díky lokálnímu vyhledávání by to neměl být problém. Takže pokud nejste v Google places, je načase se tam nechat přidat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář u „Mobilní vyhledávání Google pro pomalé připojení“

  1. Ja som si myslel že google pri mobilnom vyhľadávaní už teraz nezobrazuje veci ako google maps, množstvo reklamy a ďalšie v úvodzovkach zbytočné veci.

Komentáře nejsou povoleny.