Zaplatili 2,6 milion USD za doménu a stále na ní nic není

O prodeji social.com jsem psal v roce 2011. SalesForce.com za ní v zaplatila 2,6 milionů USD na aukci DOMAINfest v Barceloně. Plánovala jí použít pro jejich společnost Radian6, která monitoruje sociální sítě. Ovšem za tři měsíce to budou čtyři roky od koupi a doména slouží pouze na přesměrování návštěvníků.

Pokud občas nějaké domény anebo projekty kupujete, určitě se vám stalo, že vám zůstal vyset někde v to do listu. Prostě se to stane a vás to pak mrzí. Teď si můžete říct, že existuje firma, která zaplatila 2,6 milionů dolarů za lukrativní doménu, aby se stala vlajkovou lodí jejich projektu a nakonec je 3 a 3/4 roku jen zaparkovaná a posílá type in návštěvnost jinam.

Společnost SalesForce.com přitom není žádným nováčkem v domainingu. V roce 2011 koupila i prémiovou doménu data.com za 1,5 milionu USD. Vlastní i další hezké kousky jako Database.com, Force.com anebo Do.com.

Na druhou stranu ty nejlepší domény rozhodně na hodnotě neztrácí. Takže jestli na ní něco udělají tento rok anebo příští je asi jedno. Kdo ví, třeba by za social.com dnes museli dát o nějaký ten milion víc.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

2 komentáře u „Zaplatili 2,6 milion USD za doménu a stále na ní nic není“

  1. môžu ju teraz predať aj za pár mega vyššiu cenu za akú ju kupili, ale je škoda že na nej nie je stabilný web

Komentáře nejsou povoleny.