Jak vydělat 249 komentáři 25 tisíc USD

Dneska jsem si všiml zajímavý článek na SEJ – How I Generated $25,000 with 249 Comments. Webový analytik Neil Patel udělal takový menší experiment o efektivitě komentování a podělil se s čtenáři o výsledky.

Celý experiment začal v říjnu 2014, kdy začal psát komentáře. Celkem mu přes odkazy přišlo 3.973 a bylo z toho 6 konverzí. Tedy 6 lidí/společností si zaplatilo konzultaci a následnou práci v celkové ceně 25 tisíc USD. Ještě podotknu, že společnost, kterou spoluzaložil Advantage Consulting Services má klienty mezi největšími firmami na světě. Takže i ceny pro korporatní klientelu budou někde jinde.

Jak to probíhalo

Odkazy vkládal klasicky do políčka pro URL.

Nejdříve zkusil jednoduchou větu, která v sobě neměla žádnou přidanou hodnotu. Z 25 takovýchto komentářů mu přišlo pouze 82 návštěvníků (3,2 návštěvníka na komentář).

Změnil proto taktiku a následujících 224 komentářů už obsahovalo 4 až 17 vět. Měli v sobě přidanou hodnotu, vyplývající z jeho zkušeností, tedy know how a  napsání mu trvalo jednu až dvě minuty. Takovéto komentáře mu přivedli zbývajících 3.891 návštěvníků (17,4 návštěvníků na komentář).

Samozřejmě k času je nutné připočítat i přečtení blog postu.

Žádná pomoc v SERP

Neil Patel sledoval i zdali mu pomohlo psaní komentářů v SERP. Jeho závěr je, že nikoliv. Všechny odkazy v komentářích obdržely nofollow. Rozhodně tedy nejděte do komentářů pokud od toho očekáváte zlepšení ve vyhledávačích.

Hmm…

Co ano a čemu se vyhnout

Neil Patel doporučuje zaměřit se na odborné blogy, kam chodí vaši potenciální zákazníci. Zvláště pod témata, které vyhledávají. Co si budeme povídat, některé články jsou prostě od toho, aby přilákali určitou cílovku.

Dále doporučuje vyhnout se mainstremovým blogům. Tady bych asi zas tak úplně nesouhlasil. Jak bylo psáno o odstavec výše, jsou články, které prostě cílí na konkrétní lidi. Takže pokud se na mainstreamu bude probírat něco jen okrajově, co čte vaše cílová skupina, asi by stálo za to hodit tam nějaký odborný komentář.

Co ještě doporučuje, je vyhnout se komentování na stránkách konkurence. Tohle je poměrně důležité a spousta společností na to u nás zapomíná.

Závěr

Neil Patel pravidelně píše guest posty do velkých magazínů jako jsou Forbes, Entrepreneur Magazine anebo Hubspot. Pravda má z nich spoustu návštěvnosti ale ve většině případů nula konverzí. No a pak chvilka komentování a hned jich tu je 6.

Navíc mu komentáře pomáhají generovat návštěvnost, budovat značku jak společnosti tak i jeho jméno jako experta v oblasti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

6 komentářů u „Jak vydělat 249 komentáři 25 tisíc USD“

  1. Komentovat konkurenci je u nás asi moderní. Zbožňuji, když mi pod placený článek někdo přidá komentář s odkazem nejen u jména, ale ještě i v textu komentu a je to konkurent propagovaného :D

  2. Ešte keby si mal komenty dofollow tak ti budem komentovať častejšie. Takto ti k tomu nemám čo povedať :-)

    • Podle mne je xxfollow přeceňované. Jistě že link se hodí, ale návštěvníkům je jedno, jestli nofollow nebo dofollow, kliknou si na zajímavý link v zajímavém komentáři.

  3. Zajímavá myšlenka, ale obávám se že funkční pouze ve světě. U nás není moc oborových blogu co mají tak velkou návštěvnost co by dokázala vygenerovat takové množství návštěvníků. Nicméně souhlasím s tím, že přínosný komentář dokáže přivést návštěvníky přestože rozhodně nevydělá tolik co v zahraničí.

  4. Ja casto pridavam komentare do blogu ale bohuzel vetsina z nich je smazana kdo ma web vi jak to funguje a neni benevolentni.

  5. No aj ja komentujem na niektorých tematických blogoch ale je to maximálne zbytočne lebo 2/3 komentov mi admin istratori zmažú. aj ked je to komentár k veci :-/

Komentáře nejsou povoleny.