Kdo je na vrcholu žebříčku prodaných domén za rok 2014?

Prozatím nejdražší prodanou doménou tohoto roku je MI.com za 3,6 milionu USD. Kupec je z Číny.  Možná si řeknete, že to je jen náhoda a rozhodně by jste za tím neviděli nějaký nárůst vlivu nejrychleji se rozvíjející ekonomiky světa. Ovšem když se podíváte do tabulky dále tak uvidíte na čtvrtém místě Youxi.com za 15 milionů CNY (čínské yuany), momentálně je za cca 3,22 CZK. Youxi znamená hry v čínštině. Pátá je 37.com koupená za 12 milionů CNY. Na osmém místě je Wan.com (hrát v čínštině) za 800K USD. A desáté místo patří Game.cn za cca 512 tisíc USD. Není pochyb že se něco děje…

Pět z deseti nejdražších prodaných domén má nějakou spojitost s Čínou. To už rozhodně vypadá zajímavě. Zatímco dříve bylo vzácnost vidět mezi sto nejdražšími prodanými doménami ccTLD, většinou se jednalo o .de anebo hodně lukrativní klíčová slova, teď je tam spousta národních domén Číny (.cn).

Někdo se mě dneska ptal na .eu domény s českým klíčovým slovem. Podle mě hodně dobré kousky stojí za to si ohlídat. Ale když se koukám na expanzi Číny, možná by stálo za to projít čínský slovník a opět přečíst jeden z mých starších článků Čísla v čínské kultuře. No a kouknout jestli není nějaká hezká .eu doména volná :)

Hmm na druhou stranu asi není se čemu divit. Za poslední dobu jsem zkouknul několik dokumentů s tématickou čínské ekonomiky a dost mě to překvapilo jaký obrovský expanzní potenciál má. A to jsou teprve na začátku.Vezměte si za jak rychle dohání třeba vesmírný program USA a Ruska. Jejich tchajkonauti možná budou jako první stát na Marsu.

Takže se vlastně není čemu divit, že tak rychle expandují i na internetu. Konec koncu je asi otázkou času než si budeme moct pořídit neomezené čínské sdílené webhostingy za jednotky korun na měsíc, možná i rok.

Top 10 prodaných domén

1. MI.com 3,60 M
2. Whisky.com 3,10 M
3. Sex.xxx 3,00 M
4. Youxi.com 2,43 M
5. 37.com 1,96 M
6. MM.com 1,20 M
7. 100.com 0,95 M
8. Wan.com 0,80 M
9. Teamwork.com 0,67 M
10. Game.cn 0,51 M

Zdroj: http://www.dnjournal.com/ytd-sales-charts.htm

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

9 komentářů u „Kdo je na vrcholu žebříčku prodaných domén za rok 2014?“

  1. Dám na radu a tu .eu doménu podržím :)
    Jinak s tou Čínou je to stejně zajímavý. Nejen kvůli jazykový bariéře je to takový skrytý (ale za to masivní) trh.
    Před nějakou dobou jsem poslouchal podcast na Games.cz, kde měli rozhovor s českým vývojářem Lukášem Codrem, co právě v Číně pracuje v nějakém herním studiu, a ten se mimo jiné zmínil i o tom, že by jakékoliv z velkých Čínských studií mohlo klidně koupit giganty západního herního průmyslu a ani by je to nebolelo. Čína se prostě nezdá :)

  2. tak to potom pardon, ten rebricek som pochopil ako top 10 predanych domen, a kedze sa ku mne vcera dostala sprava od domainguardians, tak som myslel ze to tam nemas kvoli tomu, ze je to cerstve.

  3. čína proste ide stále nahoru len neviem ako to bude v budúcnosti postupovať, lebo toho životného priestoru tam moc nemajú

  4. MI.com vlastní výrobce mobilů a tabletů Xiaomi. Ten aktuálně na čínským trhu už předehnal v počtu prodaných smartphonů Samsung. Ty jejich telefony jsou super.

Komentáře nejsou povoleny.