Proč nejsou na Google reklamy na Světový pohár ve fotbale

Když se děje nějaká velká sportovní událost, tak to všude hraje reklamami. Začíná to nabídkami předměty pro fanoušky, přes zájezdy až po různé formy nepřímého sázení, tedy stránek které jsou “o výsledcích”. Přiznám se, že Světový pohár ve fotbale šel, co se týká SEO celkem mimo mě, než jsem narazil na článek Why You Don’t See “World Cup” Ads On Google.

FIFA (Fédération Internationale de Football Association) si podobně jako většina organizací, které stojí za velkými sportovními událostmi, značku pěkně chrání. Kdo není oficiálním sponzorem tak má smůlu. Ne jinak je tomu i na AdWords. Většina pojmů spojená s nacházejícím fotbalovým turnajem, totiž mimo oficiální reklamy sponzorů nic nevrátí a to je tak trochu divné, protože jak dobře víme, když si zadáme do vyhledávání třeba komerční banka půjčka, tak nám vyletí 11 reklam na 7 organických výsledků.

SERP-google-komercni-banka-pujcky

AdWords totiž umožňuje bidovat na obchodní značky, ovšem nesmí být v reklamě použito slovo dané obchodní značky. Ovšem u takto velkých akcí neponechává zřejmě Google nic náhodě. Samozřejmě jak už bylo zmíněno, oficiální partneři mají výjimku. Asi nejsem jediný koho by zajímalo o kolik peněz přichází.

Naštěstí prodejci triček a suvenýrů mají možnost spustit své PPC kampaně. Ze zadaného dotazu však musí být jasné, že návštěvník má úmysl nakupovat.

Závěr

Víte informací a i ukázek najdete v článku, z kterého jsem čerpal informace pro tento krátký blogpost. Hmm jak velký asi musíte mít ve světě vliv, aby AdWords zakázal inzerovat kompletně konkurenci na cokoliv, co se týká vaší obchodí značky?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

7 komentářů u „Proč nejsou na Google reklamy na Světový pohár ve fotbale“

  1. Otakar: říkej to ještě 10 let, předpokládám, že už to 5 let říkáš a věřím, že jednou řekneš: já to říkal… to je takové plácání do vody.

    V Česku se jména kradou na úrovni domény, kdyby jen reklamní slova.

  2. Je otázkou zda je to něco na má být google hrdý. Nicméně je to soukromá společnost že :-)

  3. Malo by to byť prístupné pre všetkých inzerentov a proste kto viac zaplatí ten berie a je len na inzerentov či si to dokážu potom spočítať do akých vysokých sum za PPC môžu ísť.

  4. No, blokuje podle všeho jen TMka (Fifa, Fifa World Cup, …), protože reklamy typu “Sázky na MS v Brazílii” a pod vyhazuje. A blokování TMek, aby se jimi nemohl ohánět kde kdo je v pořádku. Pletu se?

  5. PS: Tohle – “Komentáře jsou ručně schvalovány, aby mi to tu nezaspamovali roboti a zrovna ty vypadáš na robota. Rosťa” je dobré. :-)

Komentáře nejsou povoleny.