Prodané .cz domény 8. – 14. července

cz_ccTLD_logoNejdražší kousky tohoto týdne dodal Michal Kubíček. Koupil si doménu pasivniprijem.cz za 15K CZK, ke svému blogu pasivniprijem.eu. Přidal i zajímavý komentář.

“Když jsem blog o pasivním příjmu rozjížděl na EU doméně, nečekal jsem až takový zájem. Překvapil mne a postupně mi jednoduše bylo líto přicházet o ty uživatele, kteří automaticky do prohlížeče napíšou místo tečka EU tečka CZ. A když byla doména neobsazená, zkusil jsem ji koupit. Pro zajímavost, o doméně jsme jednali s prodejcem přes měsíc, vyměnili si 22 mailů a z původních cca 53.000 jsme se dostali diskuzí až na konečných 15.000 korun. “

Dále se pochlubil koupí ekaravan.cz 5K CZK jako překlepovku pro jeho projekt ecaravan.cz a piteba.cz za 3,5K CZK (brand jednoho z produktu, který prodá na cistamedicina.cz).

Tento týden byl zatím pro dAukce nejhorší za rok 2013. Celkem 36 prodaných domén za 16.946 CZK. Je to poprvé co tento rok spadla cena pod 20K CZK a hluboko pod celoročním průměrem 40.664 CZK. Nejdražším kouskem zde byla doména pravnickaporadna.cz za 2.002 CZK. Doména vypadá sice hezky, ale pro rady si budete chodit nejspíše do právní poradny, nikoliv právnické. I když třeba existuje i poradna pro právníky. Mimochodem doména pravnik.cz je dlouhodobě na prodej. Díky webu i s pořádnou návštěvností.

U Subregu je to těžší. Z veřejných zdrojů je nejdražší doménou tohoto týdne kizi.cz za 2,2K CZK. Sice jsem nějak extra nepátral ale důvod bude nejspíše v tom, že na kizi.com je web s alexa rankem 969. Celkem by mě zajímalo kolik má návštěvnost .cz verze.

Nejdražší prodané domény

1. pasivniprijem.cz 15.000 n/a
2. ekaravan.cz 5.000 n/a
3. piteba.cz 3.500 n/a
4. kizi.cz 2.200 Subreg
5. pravnickaporadna.cz 2.002 dAukce
6. plavecky-bazen.cz 1.602 dAukce
7. mcely.cz 1.600 dAukce
8. ipradlo.cz 1.350 dAukce

Bez těch soukromých prodejů by zřejmě tabulka nevypadala moc lákavě. No popravdě ono hodně hezkých smazaných kousků skončí mimo dAukce a veřejnou akcí na Subregu. I když jak jsem tak koukal díky prázdninové apatii pár pěkných domén skončilo pod hranicí 1K CZK. Namátkou třeba ceskapivnice.cz (900 CZK) anebo dekoracedomu.cz a drazba-nemovitosti.cz šli jen za 150 CZK

Doménová předpověď

DoménovýRobot už má komplet celou databází orankovanou, takže může postupně dávat i tipy na zajímavé domy, které si na sebe vydělají prodejem odkazů. Ovšem je třeba si uvědomit, že .cz domény se po 30 dnech v expiraci stávají neaktivními. Určení falšených ranků je zde obtížnější.

Pro nadcházející týden vybral tyto kousky.

 • 15.7.2013 – macdonald.cz ($,t)
 • 16.7.2013 – pripominka.cz (k)
 • 17.7.2013 – bazaronline.cz
 • 18.7.2013 – 0c.cz
 • 19.7.2013 – botanika.cz
 • 20.7.2013 – Ambroz.cz (k), pracovninabidka.cz
 • 21.7.2013 – taxikar.cz, svetriky.cz
 • $ – doména má záznam o prodeji za 1000 CZK včetně
 • k – zvláštní klíčové slovo
 • t – překlepová doména

Závěr

Počet domén v doménovém rejstříku se celkem hezky kupí, takže se z něj dají tahat celkem zajímavé seznamy. Včera jsem zkusil seznam zajímavých .eu domén a do večera bylo pět kousků pryč, takže v tom hodlám pokračovat. Mám tam různé informace o počtu registrování, délce registrace, množství předchozích vlastníků a tak dále. V budoucnu by z těchto hodnot možná šlo předvídat hodnotu domény :) No teď nám poslouží na generování zajímavých seznamů.

Ten .eu byl celkem zajímavý. Osobně si myslím, že .eu domény mohou v povědomí překonat .com. I když u nás je to asi jedno, kdo nemá pro své podnikání .cz jakoby ani nebyl :)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

5 komentářů u „Prodané .cz domény 8. – 14. července“

 1. V dubnu evidentně nový nabyvatel právnické poradny prozřel, když výherních sedmnáct set korun nezaplatil, aby se doména o pár týdnů dostala na daukci znovu a tentokrát s ještě vyšší výherní sazbou:-D Jinak, jak by řekl klasik – tedy Čtvrtníček v České sodě – “Je to takové všelijaké…” Bída s nouzí;-)

 2. Je sice hezký, že je o info o pasivním příjmu zájem, ale investovat hned 15k jen do domény je docela pecka. Nevím, jak to chce Michal monetizovat, ale tím si imho dost snížil možný ROI..

 3. Doména EU je obecně hloupost – z tuzemského i zahraničního pohledu. Je to stejné jako výrobky s textem Made in EU, o kterých si myslím, že maskují svůj původ zcela záměrně. Zásadně je nekupuji.

 4. @Radek, zaplatí to jinými doménami. Zkus mu napsat si o nějakou, jakou ti pošle cenovku ;)

Komentáře nejsou povoleny.