Soutěž o .eu domény VII. – zelený EURid

Dnešní soutěž o pět .eu domén od RegZone! bude na téma zelený EURid. Minulý rok se rozhodl jít EURid příkladem všem registrátorům. Dobrovolně se rozhodl v květnu přejít na EMAS a vůbec dělat co možná nejvíc, aby byl ekologický. V závěrečné zprávě pro minulý rok se hrdě prezentuje jako nejekologičtější registrátor domén v Evropě.

EURid se o ekologický přístup snaží už od roku 2010, kdy svou serverovou infrastrukturu přesunul do TelecityGroup. To se pyšní snad všemi možnými ekocertifikacemi, které existují. Získalo spousty ocenění a využívá některé vcelku zajímavé technologie. Doporučuji na zmíněné stránce shlédnout video. Člověk má pocit, že to je nějaké datacentrum z budoucnosti :)

EURid od května 2012 nevystavuje papírové faktury. Kompletně přechází na elektronické. Úspora obálek, papírů a nákladů na poštovné jsou silné argumenty a divím se, že to tak nedělá většina firem. Navíc EURid začíná tlačit i na elektronické publikace. Například stránka jejich magazínu .eu Identity, o kterém jsem psal minulý týden, má hned na začátku odkaz na Apple iTunes a Google play. Rádi by co možná nejvíce nejen propagačního materiálu viděli v čtečkách než na papíře.

EURid se rozhodl při organizování konferencí a dalších akcí uplatňovat kritéria Programu OSN pro životní prostřední (UNEP). To znamená například zajistit ekologicky šetrnou dopravu anebo přidat do programu akce i nějakou tu ekologickou osvětu.

Na začátku jsem zmínil EMAS (Eco-Management and Audit Scheme). Jedná se o ekologický audit se spoustou doporučení a přístupů k řešení problémů. Pro organizace je dobrovolný. V současné době je v něm přes 4600 organizací s více jak 7900 pobočkami. Jeho největší výhodou je, že jednotlivé postupy a přístupy k ekologii jsou pravidelně sledovány a vyhodnocovány, což vede k zavádění různých efektivních novinek.

Dlouhou dobu jsem si myslel, že ekologický rovná se drahý, ale za posledních pár měsíců spíše zastávám názor. Když se to udělá dobře je to nejen ekologické ale i ekonomické.

Soutěž

Dneska se soutěžit nebude. Místo vymýšlení odpovědí si užijte pohodový pátek. Kódy jsou tady pro vás připravené. Pak můžete napsat do komentářů, co hezkého jste si zaregistrovali.

  • 0CV1-NOLU-F9MT
  • RQJI-BRC6-JLCZ
  • WMZ6-DT6N-CF4O
  • O5F7-A365-D2Y5
  • MDB0-D9E8-XKZU

Více informací o soutěži, včetně návodu jak uplatnit výhru najdete zde.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

2 komentáře u „Soutěž o .eu domény VII. – zelený EURid“

  1. já jenom nechápu, jaký to má význam jsem ty kódy dát volně, předpokládám, že je všechny použije jeden typický chamtivý člověk… a na ostatní se nedostane :)

  2. Já jsem jeden kód využil, čímž Dragovi děkuji. Jeden svůj starý kousek na “eu” jsem nechal propadnout a zkusil něco jiného. Ale stejně nechápu, proč při registraci přes Czechia jsou viditelné na euridu komplet všechny osobní údaje vč. telefonu a email. Pokud se registrace provádí např. přes Wedos, je to o dost diskrétnější.

Komentáře nejsou povoleny.