Prodané .cz domény 8. – 14. dubna

Poslední týden opět .cz doménám přál. Roboti celkem zaevidovali čtyři prodeje nad deset tisíc CZK, ovšem jsem minimálně vůči dvěma skeptický. No uvidíme, jestli budu muset databázi v Doménovém rejstříku opravovat.

Nejdražší doménou minulého týdne je tk.cz, kterou odchytil Subreg a koupil za 25K CZK. “Aukce” vyvolala poměrně negativní ohlas na webtrhu. Některé lidi pobouřilo, že si doménu koupil sám Subreg, respektive společnost NEROSO Inst., s.r.o., kterou ze 100% vlastní Jan Horák, většinový vlastník Gransy s.r.o. Ta provozuje i Subreg. Páni to je jak rozplétat majetkovou strukturu nějakého mafiána :)

Ona to vlastně ani nebyla aukce, spíše prodej obálkovou metodou, kde vyhrála nejvyšší nabídka. Doména tedy nešla do dražby, jak je tomu u soukromých aukcí anebo veřejně na dAukce.

Ale zpět k samotné doméně tk.cz. Je to opravdu hezký dvoupísmenný kousek se širokou škálou využití. Ať už jako zkratka technické kontroly anebo prostě ekvivalent domény .tk. Ono vlastnit jakoukoliv doménu TLD.cz může být zajímavým zdrojem návštěvnosti. Ale čísla vám neřeknu protože žádnou bohužel nemám :)

Popojdeme dál. Druhé místo tento týden patří dAukce s prodejem domény presnidavky.cz. 46 příhozů vytáhlo cenu domény na 11.060 CZK. Doména je momentálně čtvrtou nejdražší doménou prodanou na dAukce za rok 2013. Jedná se o klasickou produktovou doménu v množném čísle. Bez ranků a záznamů v historii.

Třetí a zároveň čtvrté místo patří doménám gril-weber.cz a grilweber.cz, které se prodaly na dAukce shodně za 11K CZK. No prodaly, zatím je vlastní dAukce a čekají na převod. Uvidíme, třeba si je koupila sama společnost Weber. Ta má momentálně prezentaci na weberstephen.cz. Domény jsou znovu v aukci.

Souhrny

Na dAukce se prodalo celkem 87 domén v celkové hodnotě 77.086 CZK. Na Subregu 10 domén za 30.128 CZK. Celkem tedy 97 domén za 107.214 jen na veřejných aukcích. To už nevypadá tak špatně.

V dnešní tabulce jsou opět prodeje za minimálně 1K CZK.

1 tk.cz 25000 Subreg
2. presnidavky.cz 11060 dAukce
3. gril-weber.cz 11000 dAukce
3. grilweber.cz 11000 dAukce
5. prodejniregaly.cz 6500 dAukce
6. propan.cz 5500 dAukce
7. webergril.cz 3400 dAukce
8. z9.cz 2200 Subreg
9. praceprokazdeho.cz 2011 dAukce
10. velkoplosny-tisk.cz 1709 dAukce
11. osobnistrazce.cz 1401 dAukce
12. ekosile.cz 1200 Subreg
13. servislpg.cz 1105 dAukce
14. ucitelgolfu.cz 1100 dAukce
15. cernypatek.cz 1000 dAukce

Doménová předpověď

@DoménovýRobot už konečně dokončil aktualizaci databáze. Už bylo na čase, některé kousky ležely ladem bez kontrol skoro rok. Navíc jsem přidal funkci na počítání změn majitele. Každá doména v rejstříku údaj, kolik už vystřídala majitelů.

 • 15.4.2013 – sportovnisazka.cz, kurzove-sazeni.cz
 • 16.4.2013 – databazerealit.cz
 • 17.4.2013 – mobilservice.cz
 • 18.4.2013 – strojcasu.cz (?), freefuck.cz (?), onlinepenize.cz, rychlapujckaihned.cz, 4i.cz (cc)
 • 19.4.2013 – heroesmania.cz ($)
 • 20.4.2013 – 3b.cz (cc)
 • 21.4.2013 – fejk.cz ($), novahypoteka.cz
 • $ – doména má záznam o prodeji alespoň za 1K CZK
 • cc – dvouznaková doména
 • ? – netuším

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

14 Replies to “Prodané .cz domény 8. – 14. dubna”

 1. gtil(-)webber mě tedy cenou hodně překvapil.
  Spíše jsem ale zvědavý na příští týden. Tam bych viděl nějaké kousky, které půjdou s cenou hodně vysoko

 2. kdyby si byl pozornější,

  tak domény

  grilweber.cz
  gril-weber.cz

  jsou opět v aukci, takže výherce je nezaplatil, tak je můžeš vymazat ze seznamu, jelikož se možná prodají až příští týden

 3. Já se tomu nezaplacení domén grillweber a grill-weber zase tak moc nedivým, s koncovkou .cz mít ve slově gril dvě L je blbost a asi si to uvědomil i přihazující. Proč psát do adresního řádku grillweber, když většina lidí napíše grilweber, když už.

 4. Máš pravdu, je tam jen jedno. Asi musím méně hulit, ale já když jsem to psal tak jsem viděl dvě :-D Možná že jsem to blbě viděl na tom přeškrtnuté textu či co. Možná sem si to popletl, protože obě domény s těmi dvěma LL jsou volné. No a nebo nevím :-) Asi moc kafe.

 5. Obálková metoda? No, tak pokud se dostáváme do kategorie legendární „Karlovarské losovačky“ (viz Youtube), netřeba takové obchody vůbec komentovat. U toho „grilu“ těžko říci, osobně by mi s Weberem (tedy typicky českým jménem;-) pasovala 2 L. A ta jsou volná, takže alternativa tu rozhodně je. Tak či onak by bylo nejlepší pouze weber.cz, tam se ale aktuálně negriluje… Jinak na černém pátku očekávám včasná aviza o krachujících evropských ekonomikách, pokud se tedy majitel nebude profilovat pouze na burzovní prostředí;-)

 6. Na webtrhu se z toho stal Flame… Stačí si pořádně přečíst princip aukcí na subregu a text zakladatele (hned první příspěvek).

  Gransy dal 25k jako svůj příhoz… Ostatní si (asi) dali aukční způsob… Do toho se to ale vůbec nedostalo. Takže vše je naprosto OK.

  Btw.: kdysi jsem dokonce na subregu vyhrál jednu aukci proti Gransymu osobně. Tak to pro ty pochybovače ;)

 7. Aboslutní množství objemu přes 100K již považuji za velice pěkné číslo. Doménový trh je vypadá to po menším útlumu opět na vzestupu.

 8. Josef: Pokud šlo o příhoz, ok. Pokud o “obálku”, je to mimo. Ostatně, jak by taková doménová aukční obálka vypadala a jak a kdo by je otevíral?… těžko by šlo regulérní proceduru.

 9. A jak vidno, můžeme ze seznamu vyškrtnout i přesnídávky, které se nám vracejí zpět do aukčního klání. Suma sumárum, skóre minulého týdne se nám snižuje o více než třicet tisíc kaček.

 10. DJ: Doporučoval bych si nejdříve zjistit, jak “obálková metoda” (resp. “Nabídkový typ speciální registrace”) funguje. Samozřejmě se nerozlepují žádné obálky, ale je to součást systému Subreg.cz! .)

 11. Jakub Melo: Pokud „klient sám nabídne cenu za registraci…“, pořád mi není jasné, jak je zaručena regulérnost celého procesu, pokud je dalším účastníkem soutěže sám registrátor, který nabídky hodnotí… Z tohoto pohledu jde o jasný konflikt zájmů.

Comments are closed.