WebHosting.co.uk prodána za 500K USD

Zhruba před 6 hodinami oznámil, jeden z nejznámějších a teď už určitě i nejúspěšnějších domain brookerů, Dave Evanson na svém twitter účtu prodej domény WebHosting.co.uk za 500K USD. Kupec prozatím není znám.

Jedná se o nejdražší ccTLD prodej tohoto roku. Rekord držela doména Saturn.pl s prodejem za 189.930 USD. Třetí je buy.me za 148.250 USD (ta byla v roce 2010 k mání za “pouhých” 17,5K USD).

Hmm ani nevím kolik měla nejdražší .co.uk v dějinách. Koukneme se :)

  • 2011 – beds.co.uk za 130K USD
  • 2010 – designer.co.uk za 122K USD
  • 2009 – software.co.uk za 249K USD
  • 2008 – cruises.co.uk za cca 1,1M USD

Takže cruises.co.uk je ta nejdražší. Potvrzuje to i mé já z minulosti.

Schválně kolik by asi stála doména webhosting.cz, kdyby na ní nebyl žádný obsah?

Teď jsem si vzpomněl, když už je tu řeč o .co.uk, že nominet uvažuje o zavedení domén druhého řádu na .uk. I když na to jdou opatrně (argumentují rostoucí ekonomikou, lepší bezpečností), tak si myslím že konzervativní angličané budou proti a to i když si odmyslím jakékoliv loby majitelů stávajících domén. Kdyžtak více informací o .uk doménách druhého řádu najdete zde.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

8 komentářů u „WebHosting.co.uk prodána za 500K USD“

  1. mě to nepříjde zas tak drahé :), cz doména by měla šanci se prodat někde kolem 2 milionu czk / $100K, v tomto oboru je velká konkurence a točí se zde ještě větší prachy…

  2. Domena webhosting.cz by pred nastupem wedosu mela jiste slusnou cenu. Dneska, kdyz je totalne zdecimovany trh s hostingem, ta cena imho vyrazne klesla.

Komentáře nejsou povoleny.