Vylepšený Google Trends

Google Trends je nástroj, který sleduje vzrůstání počtu hledání určitých klíčových slov – trendů. Dokáže k nim dokonce přiřadit i některé události, jako je například recenze či článek ve významném internetovém deníku. Trendy se vyjadřují na stupnici od 1 do 100. Nelze podle nich tak zjistit přesný počet hledání.

Služba Google Trends dostala nedávno nový kabát v podobě jednoduššího uživatelského rozhraní a možnosti hledat trendy na určitém území. Což nám otvírá úplně nové možnosti při analýze klíčových slov. Ovšem mimo SEO šamanů najde služba využití například u novinářů, majitelů eshopů či blogerů, kteří mohou zjistit co právě letí. Dalo by se spekulovat i o kamenných prodejnách či restauracích. Google Trends dokáží sledovat popularitu klíčových slov i v krajích. Ovšem musí to být opreadu hit.

Čeho jsme se zatím nedočkali je sledování vzrůstajících trendů (takzvané Populární vyhledávání) v češtině. Musí nám tak stačit vhodné využití filtrů, které poslouží pokud například nevíte o čem psát. S trochou dalšího zkoumání a pravidelně aktualizovaným blogem, by se teoreticky dalo každý den „ukrást“ z vhodných témat pár stovek lidé. I když v praxi hledat témata v ČR, která mají vzrůstající tendence no nevím. Google Trends je přeci jen stavěno na trochu větší trh s vyhledáváním než máme tady doma.

V každém případě nezapomínejme, že Goole Trends je tu hlavně od porovnávání značek a trendů. Například takhle vypadá oblíbenost sociálních sítí ve vyhledávání Google.

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

4 komentáře

Komentáře jsou vypnuté.