Vylepšený Google Trends

Google Trends je nástroj, který sleduje vzrůstání počtu hledání určitých klíčových slov – trendů. Dokáže k nim dokonce přiřadit i některé události, jako je například recenze či článek ve významném internetovém deníku. Trendy se vyjadřují na stupnici od 1 do 100. Nelze podle nich tak zjistit přesný počet hledání.

Služba Google Trends dostala nedávno nový kabát v podobě jednoduššího uživatelského rozhraní a možnosti hledat trendy na určitém území. Což nám otvírá úplně nové možnosti při analýze klíčových slov. Ovšem mimo SEO šamanů najde služba využití například u novinářů, majitelů eshopů či blogerů, kteří mohou zjistit co právě letí. Dalo by se spekulovat i o kamenných prodejnách či restauracích. Google Trends dokáží sledovat popularitu klíčových slov i v krajích. Ovšem musí to být opreadu hit.

Čeho jsme se zatím nedočkali je sledování vzrůstajících trendů (takzvané Populární vyhledávání) v češtině. Musí nám tak stačit vhodné využití filtrů, které poslouží pokud například nevíte o čem psát. S trochou dalšího zkoumání a pravidelně aktualizovaným blogem, by se teoreticky dalo každý den „ukrást“ z vhodných témat pár stovek lidé. I když v praxi hledat témata v ČR, která mají vzrůstající tendence no nevím. Google Trends je přeci jen stavěno na trochu větší trh s vyhledáváním než máme tady doma.

V každém případě nezapomínejme, že Goole Trends je tu hlavně od porovnávání značek a trendů. Například takhle vypadá oblíbenost sociálních sítí ve vyhledávání Google.

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

4 Comments

 • http://www.google.com/trends/explore#q=pokec.sk%2C%20facebook.com&geo=SK&date=today%2012-m&cmpt=q

  facebook.com vs pokec.sk

  (0)
 • Jan

  Google trends ztratil sve kouzlo po te co prestal fungovat bez prihlaseni a prestal zobrazovat trendy navstevnosti webovych stranek(domen)

  (0)
 • Zajímalo by mě, jak je vůbec takový pohled na google trends relevatní. Přece jen, nemusí vždy platit, že co je hledanější, je důležitější či podstatnější.

  (0)
 • bjeta

  Nejen o G. Trends byla i včerejší přednáška Marka Prokopa v rámci gug
  slidy zde: http://www.slideshare.net/MarekProkop/vyuit-dat-googlu-pro-marketing-14740290

  (0)

Comments are closed.