Doména .co slaví 2 roky

Jsou to právě dva roky, kdy bylo povoleno u národní ccTLD Kolumbie registrovat doménu druhého řádu. Nutno podotknout že jí to pořádně nastartovalo v celosvětovém měřítku. V současné době je registrováno přes 1,3 milionů .co domén napříč více jak 200 státy světa. Nejvíce jich vlastní Američané (54%), pak Angličané (11%) a teprve na třetím místě jsou Kolumbijci (8%).

81% zákazníků vlastní 1 – 2 .co domény. 15% lidí má 3 – 10 .co domén a 6% registrujících by se dalo považovat za spekulanty s více jak 11 doménami. Ostatně asi nikdo nepochybuje, že právě kolumbijská národní doména má velice dobrý potenciál pro typosquatting. Ale aby jsme jí jen nekřivdili. Někteří lidé si jí oblíbili i kvůli tomu, že co je zkratka pro Company.

Celkem mě zaujalo, že jsou registrovány úplně všechny LLL.co domény. Což by jsem nečekal. Naproti tomu je registrováno jen 9% LLLL.co domén.

  • Nejdražší prodanou .co doménou je momentálně e.co za 81K USD.
  • Nejvíce lidí navštíví stránku (tedy spíše protečou skrz) t.co.
  • Nejnavštěvovanějším plnohodnotným webem je magazín tempo.co

Zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář u „Doména .co slaví 2 roky“

  1. domeny kde chýba posledný znak ako napríklad google.co maju velku efektivitu. Bol by som zvedavý kolko cca UIP pride na google.co za den.

Komentáře nejsou povoleny.