Jak se prodává na dAukce

dAukce.czTento rok jsem se rozhodl, že rozprodám naprosto všechny domény, kde není žádný projekt anebo pro ně nemám nadále žádné využití. Při té příležitosti mě napadlo vyzkoušet různé metody prodeje a sepsat o nich vždy článek. Pro doménu miriam.cz jsem vybral službu dAukce.

dAukce je převážně prodej odchycených domén. I přes takřka nulovou reklamu se jí dostalo slušné oblíbenosti a nakupují zde lidé co mají peníze a nebojí se investovat. Neprodávají se zde domény v hodnotě stovek tisíc korun, ale desetitisícové částky jsou zde celkem běžné.

Pokud chcete prodávat domény na dAukce je nutné využít účet na netAukce. Postup je jednoduchý.

1. Na netAukce zvolíte Nová aukce a tarif DAUKCE, který je zdarma. Respektive zaplatíte 15% z konečné částky až když se doména prodá. Vyplníte vše potřebné a kliknete na Nabídnout k prodeji.

2. Následně dorazí email o potvrzení přijaté objednávky.

Dobrý den,

Aukce domény miriam.cz byla úspěšně vytvořena.

Teď aukce čeká na schválení administrátorem.

S pozdravem

podpis a fakturační údaje

3.  Další den vám přijde email o schválení/neschválení aukce.

Dobrý den,

Aukce domény miriam.cz byla schválena.

Aby se aukce mohla vypsat, musíte nejpozději do 7 dnů změnit držitele domeny u svého registrátora na náš identifikátor (NETAUKCE.CZ).

S pozdravem

podpis a fakturační údaje

4. Jak je napsáno v emailu musíte změnit držitele domény na NETAUKCE.CZ, jinak nebude doména zařazena do aukce. Každý registrátor má trochu jiný postup. Někteří dokonce vyžadují notářské ověření. Vždy se však dá doména přesunout od stávajícího registrátora k jinému, který to povoluje. Samozřejmě za předpokladu, že doménu vlastníte :)

5. Pokud jste všechno udělali správně mělo by vám dorazit email:

Dobrý den,

Aukce domény miriam.cz byla vypsána.

S pozdravem

podpis a fakturační údaje

6. Po vypsání aukce se můžete jít kouknout na dAukce.cz, kde už by vaše doména měla být vystavena. Od této chvíle je možné na ní přihazovat. Doména začíná na 150 CZK.

7. Jakmile je aukce ukončena dostanete následující email.

Dobrý den,

Aukce domény miriam.cz pozastavena, protože byl zaznamenán vítězný příhoz. Čeká se na zaplacení.

S pozdravem

podpis a fakturační údaje

8. Teď si ještě musíte počkat až za doménu budoucí majitel zaplatí. Pokud to nebude do pár dnů nepanikařte. Někteří lidé neplatí do 48 hodin. Musíte také vzít v úvahu čas potřebný pro banky, než si to mezi sebou vyříkají. Po zaplacení dostanete následující email.

Dobrý den,

Aukce domény miriam.cz byla zaplacena výhercem. Doména bude převedena na nového výherce. Po převodu Vám bude vyplacena vyherní částka.

S pozdravem

podpis a fakturační údaje

9. Zároveň by měl dorazit další email.

Dobrý den,

dovolujeme si Vám s potěšením oznámit, že Vaše doména miriam.cz byla úspešně prodána prostřednictvím portálu netAukce.cz.

Celková cena bez DPH za prodanou doménu byla 1200 Kč. Po odečtení naší provize ve výši 15%, je tedy celkem k fakturaci 1020 Kč bez DPH (cca 1224 Kč včetně DPH, záleží na Vašem způsobu zaokrouhlování)

Pokud nejste plátcem DPH, fakturujte nám prosím částku bez DPH, tedy celkem 1020 Kč.

Pro vyplacení ceny za doménu Vás prosíme o zaslání faktury – daňového dokladu.

Naše fakturační údaje:

10. Takže nastal čas vystavit fakturu. Tentokrát stačilo poslat jí emailem. Peníze k zaúčtování obdržela banka za 3 dny. Ohledně služby z mé strany spokojenost. Jen dodám, že 2 emaily skončily ve spam koši, takže si na to případně dávejte pozor.

Závěr

Pár lidí se mě už nedočkavě ptalo jestli jsem s konečnou cenou spokojený, protože mě vidělo doménu miriam.cz prodávat za trochu vyšší částky. Takže se přiznám, že jsem zklamaný. Co si pamatuju, tak jsem dostal pár nabídek za 2K CZK a jednu za 5K, ale tu nepočítám, protože zájemce vůbec nereagoval. Osobně jsem čekal prodejní cenu minimálně 2K (i když v hloubi duše samozřejmě víc). Ale co se dá dělat. Gratuju novému majiteli.

No a jelikož jsem nepoučitelný, tak sem před pár dny hodil do aukce i další můj kousek PocitacovaGrafika.cz. Aukce končí 20.1. Je sice trochu delší, ale vystihuje celý obor informatiky, popřípadě se dá použít pro portál věnující se grafice.

Tento rok mám ještě v plánu pár domén prodat. Rozhodně chci zkusit aukce na subregu, pěkně o 1 CZK. Máte ještě nějaký nápad?

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

19 komentářů u „Jak se prodává na dAukce“

 1. Tak přeji ať se grafika prodá tak jak si představuješ.

  Já takhle nabízel bobecek.cz, měl jsem nabídku 2,5k, ale byl jsem domýšlivej. :-)

 2. Že prodáváš miriam.cz jsem vůbec nevěděl, jinak bych přihodil.

 3. Pokud mas seznam domen, co chces letos prodat, tak budu rad, kdyz mi jej posles na email, myslim ze tam mas par kousku z oboru, ktere me zajimaji. Na dAukce a spol se sice obcas vyskytuju, ale ne pravidelne a tak toho dost prosvihnu.

 4. Pěkně zpracovaný a napsaný. Nápad, kdyby se rozjel ten DList od Fandora, tak by byl další prodejní kanál. Díky za článek.

 5. Máš někde ten seznam domén, které chceš prodat? Nechceš ho zveřejnit? Díky za odpověď.

 6. Drago proč nejdřív nenabídneš svoje domény tady svým čtenářum a podle toho kolik by za to byly ochotni dát případně využiješ aukce apod?

  Pokud ty domény chceš prodat tak sem dej v nějakém článku co máš a třeba se někdo chytne… Peníze předem bych ti klidně poslal… Pokud se mi nějaká bude líbit :)

  • Schejbi: za 60 dní.

   Jinak otázky i o jiných věcech můžou všichni pokládat na minifóru. Chce to tam trochu oživit :)

 7. Teprve kdyz jsi to napsal, tak jsem se dival kde to miniformum vlastne mas :-) Do ted jsem si nevsiml, ze neco takoveho tady provozujes.

 8. Tu Lydii si pamatuju že se snažíš prodávat už dlouho.. co sem koukal jentak na firmách tak to jsou většinou masérky :) http://www.firmy.cz/phr/lydie%20sal%C3%B3n

  Docela by mě zajímalo kolik si představuješ ceny prodání? Protože přecijenom SMSky už nejsou takovej boom jako před deseti lety a Lydie jsou většinou masérky co to asi nekoupí za 5K :) Leda nějakej eshop no…

 9. Trošku mě překvapuje, že za hodinku končí aukce počítačové grafiky a cena je zatím stále extrémně nízká. Očekávál bych tak o řád větší cenu..

 10. no,tak bohužel to takhle moc nefunguje. Už třetí den mám pár domén na netaukci stále ve statusu ke schválení :-)

 11. Už je tam mám, jen to schválení trvalo trochu déle. Po změně identifikátora byly však dány do aukce okamžitě. Good :-)

 12. Uz 3 mesice cekam na vyplaceni jedne prodane domeny, na vyplaceni za dalsi 2 domeny uz cekam vic jak mesic, celkem mi uz drzi 7 domen ale platby prestaly posilat. Celkem mi uz dluzi cca 1500 kc. Resil jsem to maily i telefonicky, akorat slibily ze bude vse ok ale bohuzel porad nic.

Komentáře nejsou povoleny.