Google plus sleví z přísných pravidel

Podle článku na ihned.cz, hodlá sociální síť Google Plus slevit ze svých pravidel. Pod zatím neupřesněnými podmínkami bude možné mít anonymní účet. Je zajímavé, že provozovatelé označují možnost anonymních, anebo alespoň částečně anonymních účtů za složitost, která je těžce zaveditelná. Přitom to, co většina lidí chce, je vlastně jen možnost místo jména používat svou zavedenou přezdívku.

Striktní dodržování pravidel Google plus hodně ublížilo. Momentálně už vám za používání vymyšlených údajů hrozí maximálně zablokování samotné služby Google Plus, nikoliv celého účtu i se vším co tam máte. Alespoň jsem už o něčem takovém dlouho neslyšel. Prostě to ze začátku pěkně přestřelily.

Když se mě nedávno zeptal kámoš s kterým chodím na reálné pivo a oslovuje mě jménem nikoliv přezdívkou, kdy už konečně přestanu o google plus psát a přejdu na něj, tak jsem řekl, že google povolí uzdu pravidel. Poté jsem však o tom přemýšlel. Proč tam vlastně nejsem? Nikdy jsem proti žádné službě neměl nic osobního, žádné předsudky, ani snaha se tvářit jako frajer že jí nepotřebuji. Ani sám nevím. Možná závazky, které to sebou nese. Když lidem neodpovídáte na jakoukoliv formu dotazu, často je to mrzí. Přitom třeba jen zapomenete. Stává se mi to u emailu. Teď si je označuji v Thunderbirdu hvězdičkami, ale i tak odpovím občas až po týdnu. Dneska jsem dostal výtku, že i na komunikaci v Twittru se má reagovat. Já to měl zatím jako spíše nástěnku, kam píšu všechno možné co mě napadne, bez snahy o zpětnou vazbu. Na druhou stranu, třeba to přinese větší efekt když něco postnu a více followerů. Ale zase musím myslet na to, že nesmím na nikoho zapomenout.

Google plus je důležitá sociální síť, která by stála za to podchytit už od začátku.

Facebook odkazy většina lidí ignoruje. Často tam máte lidi, které neznáte anebo tuny balastu různých aplikací. Dělal jsem několik experimentů a musím říct, že mě FB zklamal. Je to neefektivní forma reklamy, která nemá snad žádný užitek. Třeba to jde nějak podchytit. Třeba stránky se stovkami tisíc fanoušků zaručují tisíce návštěv, nevím, tak daleko jsem se nedostal. Z toho co jsem zkoušel je facebook prostě neefektivní formou propagace, dobrý tak maximálně na hraní her a sdílení fotek s pár lidma.

Twitter to je jiné kafe. Šíření tiskových zpráv, virální efekt, zajímavosti to vše je vidět. Hmatatelná návštěvnost, dobré cílení a to i když u nás v porovnání s FB nikdo Twitter vlastně ani nepoužívá. Jedinou věc na kterou jsem jej nepoužil je affil link. To nevím. Na to si netroufám :)

Takže proč Google plus odchytnout a používat? Protože má tlačítko G+1. Like It na FB je o niče. Přivede minimum lidí, kteří často netuší o čem to je. G+1 funguje, anebo bude fungovat na principu Pageova hodnocení stránek. Článek získá punc „ověřeno sociální skupinou“ a v SERP se posune nahoru. Takže lidé, co budou hledat výrazy spojené s tématickou článku mají větší šanci jej najít. Pokud budou také G+1čkovat, znamená to, že článek za to opravdu stojí a může opět poposkočit. Prostě na stránku dostanete přesně ten druh lidé, pro který je určena.

Když nad tím přemýšlím, ještě nechápu proč tam nejsem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

8 komentářů u „Google plus sleví z přísných pravidel“

 1. registrovaný tam jsem, ale nepoužívám, protože nechci duplikovat zprávy co píšu na tw i na fb.. už by toho bylo moc.. počkám až která síť zvítězí.. zatím nemám potřebu migrovat.

 2. Ještě jsem si do tebe kvůli pravopisu/češtině nikdy nerýpl, ale zhoršuje se to… To tvrdé y ve „sleví“ v nadpisu je hrozné. Některé věty v článku jsou jak z Google tranlatoru.

 3. Dobrej fór Berline. Zrovna tohle se mu povedlo. Jinak mě to taky občas vadí, ale to je můj boj, protože jsem z učitelský rodiny.
  Naopak je vidět, že ač pravopisně ne vždy úplně zdatný, dokáže zaujmout a lidé chodí pravidelně.

 4. Napsat, že je FB o ničem a přivede minimum lidí je poněkud, mno… jednostranné. Podívej se na http://www.blabol.cz/facebook-a-jeho-like-tlacitko-marketingova-modla-nebo-jen-nafouknuta-bublina/ celkem zajímavý rozbor fungování Like tlačítka.

  Berlin: máš pravdu, je to tragédie, když někdo píše jako třeťák a nehodlá s tím dělat… Ale donutit ho psát česky nemůžeme. Můžeme se s tím buď smířit, nebo to ignorovat, nebo ho neustále napomínat… Ale asi nebude nic platná ani jedna možnost :(

 5. Celou dobu jsem prahnul po invitu do G+, abych ho mohl pořádně prozkoumat, byl jsem na něj zvědavý… Teď když jsem pozvánku dostal a o měsíc později jej pustili veřejně, ještě jsem na něm ani pořádně nebyl.

  FB je sice nejrozšířenější a má mnoho uživatelů, přesto si myslím, že G+ určitě bude stát za to (z marketingového hlediska)…

  Asi tam budeme muset všichni, pokud chceme být IN a COOL a čuprdupr…

 6. G+ mám a zatím spokojenost, na Facebooku mám jen kamarády. Plusko beru jako formu kvalitní konverzace.

 7. Ahoj,
  osobně si myslím, že ta přísnost je důležitá, protože anonymita udělá z Pluska stejnou žumpu jako FB. Co je špatného na tom stát si za svým názorem a nést odpovědnost za to co píšu. Já myslím, že je to o společenských hodnotách a hlavně o inteligenci.

Komentáře nejsou povoleny.